Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Corbyn: Partia Pracy nie poprze tej samej umowy ws. Brexitu

Corbyn: Partia Pracy nie poprze tej samej umowy ws. Brexitu
Corbyn: "Zasadniczo niczym się nie różni od wersji, która już trzy razy została odrzucona". (Fot. Getty Images)
Brytyjska opozycyjna Partia Pracy nie poprze forsowanej przez premier Theresę May ustawy przyjmującej uzgodnione z UE warunki Brexitu, gdyż zasadniczo niczym się nie różni od wersji, która już trzy razy została odrzucona - oświadczył dzisiaj lider laburzystów, Jeremy Corbyn.
Reklama

"Nie wiedzieliśmy jeszcze, jak będzie wyglądać nowa ustawa, ale nic z tego, co słyszałem nie pozwala mi wierzyć, że będzie ona znacząco różna od tej, która została przedstawiona poprzednio, więc na chwilę obecną nie poprzemy jej" - przyznał Corbyn w rozmowie ze stacją BBC.

W tekście opublikowanym w "The Sunday Times" May zapowiedziała, że przedstawi wkrótce "nową i śmiałą" wersję ustawy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - która aprobuje uzgodnione z Brukselą warunki - i zaapelowała do posłów, by spojrzeli na nią na nowo i ją poparli.

W tym tygodniu May poinformowała, że głosowanie nad ustawą odbędzie się w tygodniu rozpoczynającym się 3 czerwca. Prawdopodobnie będzie ono poprzedzone serią niewiążących głosowań orientacyjnych, które mają dać rozeznanie, czy któraś wersji wyjścia z impasu ma szanse na poparcie większości posłów.

Izba Gmin jednak już trzy razy odrzuciła wynegocjowane przez May warunki wyjścia z UE, więc jak się obecnie, szanse na to, że brytyjska premier zdoła przekonać do nich większość posłów są niewielkie.

Jeśli brytyjski parlament ich nie zaaprobuje, ani rząd nie wycofa wniosku o wyjście z UE, Wielka Brytania opuści Wspólnotę bez umowy w dniu 31 października. May, która w czwartek zapowiedziała, że przedstawi harmonogram wyboru swojego następcy, zamierza jednak honorować wolę wyborców wyrażoną w referendum z 2016 r. i doprowadzić do Brexitu.

 

  Komentarze


  • Alicja
   19 maja, 21:12

   W czwartek wybory, a ja juz naprawde nie wiem na kogo glosowac. Przez ten Brexit calkiem sie pogubilam. Moze cos doradzicie?

  • Przemko
   20 maja, 10:38

   zarejestruj się w wydziale konsularnym przy ambasadzie RP - i głosuj na jedyną siłę, która jest w stanie obronić Polskę przed przehandlowaniem - na Konfederację.

  • Fadel
   22 maja, 11:02

   A jest jakaś inna, zatwierdzona przez Unię Europejską umowa?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama