Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Coraz więcej pytonów w londyńskich parkach. Zagoszczą na stałe w brytyjskiej stolicy?

Coraz więcej pytonów w londyńskich parkach. Zagoszczą na stałe w brytyjskiej stolicy?
Przemarznięte węże trafiają do szpitala dla zwierząt pod opiekę specjalistów. (Fot. RSPCA)
Działacze na rzecz ochrony zwierząt alarmują, że w londyńskich parkach coraz częściej można spotkać pytony. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni udało się odnaleźć pięć okazów półtorametrowych gadów.
Reklama

Liczącego 1,2 metra Monty'ego odnaleziono w południowym Londynie na terenie Battersea Park. To piąty pyton znaleziony w ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy. 

W ubiegłym miesiącu funkcjonariusze RSPCA odnaleźli trzy inne okazy w wieku młodzieńczym i jednego starszego pytona. 

Pytony, należące do podrodziny dusicieli, nie występują naturalnie w Wielkiej Brytanii. Ten gatunek węża jest niejadowity i pochodzi z Afryki Subsaharyjskiej. Dorosłe osobniki osiągają nawet 1,5 metra długości.

"Wyglądają na twardzieli, ale trzymane w domu są w pełni zależne od swojego właściciela. Potrzebują odpowiednich warunków mieszkalnych, ogrzewania, oświetlenia i jedzenia, które musi być jak najbardziej zbliżone do tego, co jedzą na wolności. Aby były zdrowe, muszą mieć szansę na swoje naturalne zachowanie" - informuje Jess Bickerstafft z Putney Animal Hospital.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama