Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Coraz więcej przestępstw nienawiści w Wielkiej Brytanii

Coraz więcej przestępstw nienawiści w Wielkiej Brytanii
Londyńczycy nie godzą się na ataki nienawiści w stolicy. (Fot. Getty Images)
Referendum w sprawie Brexitu i ataki terrorystyczne powodem nasilających się w Zjednoczonym Królestwie przestępstw na tle rasowym i religijnym - informuje brytyjskie MSW. Liczba ataków nienawiści w Wielkiej Brytanii jest najwyższa, odkąd Home Office zaczął klasyfikować ten rodzaj przestępstw. Tylko w tym roku w Anglii i Walii odnotowano ich wzrost o 29%.
Reklama

Brytyjska policja na przełomie lat 2016/2017 przyjęła zgłoszenia 80 393 przestępstw, którego podłożem była nienawiść. Na przełomie 2015/2016 takich ataków było 62 518. Najczęściej zdarzały się incydenty na tle rasowym i religijnym. Duży wzrost zanotowano także wobec osób niepełnosprawnych - podaje telewizja SKY News.

Metropolitan Police w zeszłym roku opublikowała raport, z ktorego wynika, iż zanototowano wzrost prawie wszystkich form przestępczości z nienawiści, w tym wobec imigrantów.

Liczba ofiar napaści na tle religijnym i rasowym wzrosła do 16 618 przypadków (wobec 14 004 w roku 2015).

Według definicji zapisanej w brytyjskim prawie, policja traktuje atak jako potencjalnie motywowany nienawiścią na tle narodowościowym, jeśli ofiary lub świadkowie wydarzenia interpretują motywy ataku właśnie w ten sposób. Ewentualna weryfikacja tej klasyfikacji odbywa się dopiero na etapie postępowania sądowego.

Zjawisko hate crimes nasiliło się w UK po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Wielu Polaków niepokoją doniesienia o wzroście liczby incydentów na tle nienawiści rasowej, w szczególności wobec imigrantów pracujących nad Tamizą i mniejszości etnicznych.

Takie przestępstwo należy zgłaszać, bo w Wielkiej Brytanii jest ono bardzo poważnie traktowane, a przestępcy grozi surowa kara. W jaki sposób to zrobić tłumaczymy w artykule "Hate Crime: Gdzie zgłaszać przestępstwa nienawiści?" w dziale Poradnik Polaka w UK.

 

  Komentarze


  • Jan
   17 października 2017, 16:34

   odpłacimy im pięknym za nadobne na kontynencie

  • Thc
   17 października 2017, 18:09

   Niektorzy manifestuja nienawisc na ulicy Czytelnik na londynku

  • Poza
   17 października 2017, 19:13

   wszędzie dobrze,ale najlepiej w domu..............w katolickiej,zacofanej,białej,Polsce!,a jak sie chce miec pieniadze,to i tu mozna je mieć,ale trzeba pracowac,a nie oglądać się na jalmużnę.............pozdrowienia!

  • Aa g
   17 października 2017, 21:03

   A co to bedzie jak roszczenia brytyjczyków o to bysmy znikneli z uk w 2019 skoncza sie kleska i rozczarowaniem ... to dopiero sie zacznie...ale nie mamy wplywu na niski poziom wyksztalcenia większości tubylców tak samo jak na niedorozwiniecie psychiczne brytyjskiej arystokracji polskiego pochodzenia...tak o was mowa trole londynkowe.

  • Czytelnik anonimowy
   17 października 2017, 21:06

   Znacznie gorzej jest być imigrantem w katolickiej Polsce

  • THC
   18 października 2017, 08:01

   W PL za mowienie w innym jezyku w komunikacji publicznej mozna dostac po glowie. I widac to w UK, takie zamkniete konserwatywne srodowisko, jak za komuny. Chyba wam duzo zostalo po komunie. Linia czasu, ale nie dla wszystkich: czasy komuny ( czyt.: kombinowanie ), czasy demokracji ( czyt.: marudzenie ) ile by nie bylo zawsze za malo. A kombinoowanie pozostalo.

  • Zygmunt
   18 października 2017, 08:47

   Marios, zgadzam sie z Toba w 100%. Zauwazylem rowniez, ze lewicowi naprawiacze swiata z coraz wiekszym upodobaniem uzywaja terminu "mowa nienawisci". Tyle, ze "mowa nienawisci" wg. nich to wszystkie tresci niezgodne z ich ideologia. A juz np. ublizanie pikietujacym w obronie zycia poczetego mowa nienawisci nie jest. W podobny sposob pojmuja demokracje. Ustroj demokratyczny wg nich to taki, gdzie wladza nalezy do nich. W pozostalych przypadkach, mamy do czynienia z tzw. ustrojem niedemokratycznym albo nawet totalitarnym.

  • Mira
   18 października 2017, 13:35

   THC,jak przyjedziesz doPolski,to weż--ochroniarza,parę granatow,kamizelkę kuloodporną,dużo jedzenia i picia do plecaka,i trochę gałęzi drzew iglastych,aby zamaskować kask!!!!!!!!!!!!a na demony-weż sztucznego penisa i sygnet z trupią czachą,tak pustą,jak twoja!

  • Hahahaha
   18 października 2017, 21:49

   Mira dobrze napisane !!!!
   Hahahaha
   Przecież naszemu THC wszystko nie pasuje,nie odpowiada,nikogo nie lubi i wszystkim zazdrość i.
   THC jak tam Twoja ortografia hahaha ??
   Popracuj trochę nad nią,zamiast tu siedzieć.
   Jakże Ty musisz być samotny.
   Wyjdź gdzieś,babę znajdź i wreszcie sobie użyj,to może będziesz miał życie kolorowsze.
   Bo już ten net Ci resztę szarych komórek zjadł.
   Pozdrawiam normalnych.

  • Do Zygmunta
   20 października 2017, 22:56

   Mowy nienawiści uczy Pis kto używa słów i zwrotów wobec Obywateli Polski ,, Kanalie,Gorszy sort .zdradzieckie mordy, mordercy itd.''?nie godzien jest być Polakiem i potem idą wszyscy do Rydzyka i myślą że wszystko jest dobrze nic się nie stało ...Ojciec dyrektor w Toruniu mieszka pełno ma kasy ten nasz koleżka mami swych wiernych przez całe ranki bo parzcież wie że to baranki.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama