Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Coraz więcej Brytyjczyków w kolejce po francuskie paszporty

Coraz więcej Brytyjczyków w kolejce po francuskie paszporty
Brytyjczycy ubiegają się o francuskie paszporty w obawie przed Brexitem. (Fot. Getty Images)
Brytyjczycy coraz częściej ubiegają się o francuskie paszporty w obawie przed Brexitem. Liczba chętnych w ciągu 3 lat wzrosła dziesięciokrotnie. Najczęściej Francuzami chcą być ci Wyspiarze, którzy już mieszkają nad Sekwaną.
Reklama

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji podało, iż w 2015 roku 386 Brytyjczyków złożyło podania o francuski paszport. W 2016 roku było już 1 363 chętnych, a w 2017 – 3 173.

Francuski dziennik "Le Figaro” podał, że wielu poddanych Elżbiety II chęć uzyskania obywatelstwa Francji motywowało takimi względami, jak unikanie kolejek na lotniskach, w tunelu pod kanałem La Manche czy w terminalach pociągów Eurostar. Część chciała w ten sposób zabezpieczyć swoje prawa do opieki zdrowotnej i świadczeń socjalnych po opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię.

Z kolei Fiona Mougenot - Brytyjka, która prowadzi firmę doradczą ds. imigracji we Francji - twierdzi, że większość Wyspiarzy korzystających z jej usług chciało przede wszystkim zachować obywatelstwo europejskie – informuje dziennik "The Guardian”.

Gazeta podaje również, że 17 000 Brytyjczyków w czasie roku po referendum dotyczącym Brexitu złożyło podania o obywatelstwo w innych krajach europejskich. Najpopularniejszym krajem, którego paszport chcą mieć obywatele Zjednoczonego Królestwa, jest Irlandia. W 2017 roku o irlandzkie obywatelstwo ubiegało się 162 251 Brytyjczyków i 80 964 osób z Irlandii Północnej. W 2016 roku chętnych było prawie o połowę mniej, bo 91 924.

Ośmiokrotnie zwiększyła się liczba Brytyjczyków chcących zostać Włochami, pięciokrotnie tych, którzy ubiegali się o niemieckie obywatelstwo, a dwukrotnie i trzykrotnie tych starających się o obywatelstwo szwedzkie, duńskie, fińskie, holenderskie czy austriackie.

 

  Komentarze


  • Polak we Francji
   11 stycznia, 20:16

   Ciekawe....ale w porownaniu z iloscia starajacych sie o obywatelstwo w Eire, to tu we Francji naprawde niewielu...
   A co do Brex(sh)itu to nadal ktos w tej sprawie moze wywrocic kota ogonem, niestety...false flag ten Brexit bedzie ?;-)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama