Copa del Rey: Messi scores twice as Barcelona beat Athletic Bilbao to win 31st domestic Cup title

Do przerwy bez bramek, a potem "demolka"! (Fot. Getty Images)
The cup was won and lost in a whirlwind 12 minutes in Seville, which saw Barca score four times to clinch an emphatic 4-0 victory, with Messi at his devastating best.

To drugi przegrany finał baskijskiego klubu w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Na początku kwietnia ulegli oni Realowi Sociedad San Sebastian 0:1 - wówczas był to jednak zaległy z 2020 roku finał, przełożony z powodu pandemii COVID-19.

Wczoraj Barcelona nie dała rywalowi żadnych szans, ale... dopiero po przerwie. Pierwsza połowa zakończyła się bowiem bezbramkowym remisem.

Festiwal strzelecki "Dumy Katalonii" zaczął się dopiero od 60. minuty, a pierwszy do siatki trafił Francuz Antoine Griezmann. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Holender Frenkie de Jong, a Messi gole zdobył w 68. i 72. minucie.

Obie drużyny spotkały się ze sobą także w styczniu w meczu o Superpuchar Hiszpanii i wówczas wygrali piłkarze Athletic.

To był dziesiąty finał Pucharu Hiszpanii, w którym zagrał Messi. Po trofeum sięgnął po raz siódmy.