Copa Italia: Zielinski's assist, Napoli's promotion to the semi-final

Zieliński (po prawej) w akcji. (Fot. Getty Images)
Piotr Zielinski assisted at the Lorenzo Insigne goal, and Napoli players won at home against the defending Lazio Rome 1: 0 in the Italian Cup quarter finals. Arkadiusz Milik also appeared in the colors of the hosts.

Kibice zgromadzeni na stadionie San Paolo nie mogli narzekać na brak emocji, przynajmniej na początku spotkania. Gol Insigne, karny dla Lazio niewykorzystany przez najskuteczniejszego piłkarza we Włoszech w tym sezonie Ciro Immobile, czerwone kartki dla Albańczyka Elseida Hysaja (Napoli) i Brazylijczyka Lucasa Leivy (Lazio, faul na Zielińskim) - to wszystko wydarzyło się przed upływem drugiego kwadransa.

Insigne trafił do siatki już w drugiej minucie. W polu karnym minął trzech obrońców gości i oddał celny strzał z ostrego kąta. Asystę przypisano Zielińskiemu, choć to Włoch przeprowadził najważniejszą część akcji.

Osiem minut później Immobile, zdobywca 23 ligowych goli w 19 meczach, poślizgnął się tuż przed strzałem z rzutu karnego i posłał piłkę nad poprzeczką. W ciągu następnego kwadransa sędzia usunął z boiska Hysaja (19.) i Leivę (25.).

Rzymianie starali się odrobić stratę do samego końca, zdobyli nawet dwie bramki, ale żadna z nich nie została uznana ze względu na pozycje spalone strzelców. Wynik nie uległ już zmianie. Zarówno Zieliński, jak i Milik, który w 70. minucie trafił w słupek, rozegrali całe spotkanie.

Dzisiaj mistrz kraju Juventus Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, podejmie AS Roma. Pozostałe ćwierćfinały odbędą się w przyszłym tygodniu: AC Milan Krzysztofa Piątka zagra z Torino, a inny zespół z Mediolanu Inter - z Fiorentiną, której piłkarzami są Bartłomiej Drągowski i Szymon Żurkowski.