Copa America: Argentyna wymęczyła awans do ćwierćfinału

Argentyńczycy odnieśli wczoraj pierwsze zwycięstwo na tegorocznym turnieju Copa America. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Argentyny po nieudanym początku tegorocznego turnieju Copa America - mistrzostw strefy południowoamerykańskiej, pokonali wczoraj Katar 2:0 i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Z pierwszego miejsca w grupie B awansowała Kolumbia, która pokonała Paragwaj 1:0.

"Albicelestes" objęli prowadzenie już w czwartej minucie, kiedy do bramki rywali trafił Lautaro Martinez. W 82. minucie efektownym rajdem, zakończonym skutecznym strzałem z ostrego kąta popisał się Sergio Aguero.

Tym samym Argentyńczycy odnieśli pierwsze zwycięstwo na tegorocznym turnieju Copa America i zapewnili sobie udział w ćwierćfinale, w którym w piątek zmierzą się z Wenezuelą.

Z kompletem punktów udział w fazie grupowej zakończyła Kolumbia, która po bramce Gustavo Cuellara pokonała Paragwaj 1:0.

W tegorocznym Copa America uczestniczy 10 drużyn ze strefy Ameryki Południowej oraz gościnnie Japonia i Katar, mistrz Azji i gospodarz najbliższych mistrzostw świata.