Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Co-op pierwszym supermarketem w UK ze sprzedażą produktów po terminie ważności

Co-op pierwszym supermarketem w UK ze sprzedażą produktów po terminie ważności
Sieć supermarketów Co-op przeciwdziała marnowaniu żywności. (Fot. Screenshot/Google Steeet View)
Brytyjczycy każdego roku wyrzucają do kosza 7 milionów ton żywności dobrej do spożycia. Co-op chce walczyć z marnotrawstwem i dlatego rusza ze sprzedażą produktów, które są po wyznaczonym terminie ważności, ale nadal dobre do konsumpcji.
Reklama

Puszki z fasolką, pomidorami czy inne produkty sprzedawane będą za 10 pensów.

Jako pierwsi przecenioną żywność “po terminie” mogą już dzisiaj kupować klienci sklepu w Co-op we wschodniej Anglii. Sprzedawane są te produkty, które są opatrzone napisem „najlepiej spożyć przed”, a nie „ważne do”.

Zgodnie z wytycznymi Food Standards Agency, napis “najlepiej spożyć przed” dotyczy jakości towaru, a nie bezpieczeństwa jego jedzenia.

Roger Grosvenor z East of England Co-op, zdradził, że w czasie próbnej sprzedaży produktów za 10 pensów, te zniknęły z pólek sklepowych w ciągu zaledwie 1 godziny.

W Wielkiej Brytanii informacja "best before" używana jest do określenia świeżości produktu, natomiast "use by" naprawdę oznacza, aby nie spożywać po tej dacie. Innym głównym kryterium określania bezpieczeństwa produktów, poza datą na opakowaniu, jest czas, jaki jedzenie znajdowało się w niebezpiecznej temperaturze – od 4 do 48 st. Celsjusza.

Fundacje działające na rzecz pozytywnej gospodarki i środowiska podają, iż można uniknąć marnowania 55 procent nadwyżki żywności, przekazując ją na cele charytatywne.

 

  Komentarze


  • Konserwa
   5 grudnia 2017, 13:37

   Kolejny artykul z wczoraj.londynek to portal dla osób opoznionych wychodzi na to...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama