Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Cool" burmistrz nazywa Trumpa "zerem" i zabrania wjazdu do miasta

"Cool" burmistrz nazywa Trumpa "zerem" i zabrania wjazdu do miasta
(Fot. Facebook/Magic Magid - The Lord Mayor of Sheffield)
Włodarz angielskiego Sheffield, nazywany najbardziej 'luzackim' burmistrzem, nazwał Donalda Trumpa zerem i zakazał mu wjazdu do swojego miasta. Prezydent USA odwiedzi Wielką Brytanię 13 lipca.
Reklama

Magid Magid nie jest typowym włodarzem. 28-latek zwraca na siebie systematycznie uwagę, odkąd objął tę funkcję w maju br., a teraz rozpoczął internetową walkę z nikim innym, jak z prezydentem Stanów Zjednoczonych - donosi "Metro".

Po niesamowitym sukcesie swojego oficjalnego zdjęcia, Magid udostępnił kolejną wyjątkową fotografię. Nosi na nim sombrero - na znak poparcia dla Meksykanów, zielone martensy i koszulkę z napisem Donald Trump jest zerem - dodaje serwis.

W rozmowie z portalem "Metro" burmistrz wyjaśnił, że w ten sposób chce zwrócić uwagę na fakt, jakim "okropnym i bez szacunku człowiekim jest Trump dla cudownych mieszkańców Sheffield".

"Ja, Magid Magid Lord Mayor i pierwszy obywatel tego miasta oświadczam, że Donald J Trump jest ludzkim śmieciem i ma zakaz wjazdu do wielkiego miasta Sheffield. Ponadto, dzień 13 lipca deklareuję Dniem Solidarności z Meksykiem" - twittował mężczyzna, który jako 5-latek przybył z rodzicami do Zjednoczonego Królestwa z Somalii.

"Nie żebym myślał, że on do nas przyjedzie. Ale po prostu chcę wyrazić moje poglądy. Nadszedł czas na wyrażenie solidarności z Meksykanami. Rozmawiałem z wieloma z tych, którzy mieszkają w naszym mieście i w pełni popierają tę akcję" – zapewnił.

Magid jest namłodszym burmistrzem w historii północnoangielskiego miasta, pierwszym z Partii Zielonych i pierwszym magistrem biologii morskiej na tym stanowisku.

W mowie inauguracyjnej 28-latek podziękował swojej matce za to, że "tolerowała całe to g..o, na które narażał ją przez wszystkie te lata".

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama