Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Co stało się z bezdomnym Polakiem po świętach w ekskluzywnym hotelu w Hull?

Co stało się z bezdomnym Polakiem po świętach w ekskluzywnym hotelu w Hull?
Bezdomni w Hull w święta mogli skorzystać z gościnności hotelu DoubleTree Hilton. (Fot. Facebook/Raise The Roof Hull Homeless Project)
Kilkudziesięciu bezdomnych z Hull w Anglii zaproszono na święta do luksusowego hotelu. W tej grupie znajdował się też Polak. 'Niestety, po tym nic się nie zmieniło w moim życiu, nadal jestem bezdomny' - żali się polski imigrant.
Reklama

To był prawdziwy bożonarodzeniowy "cud" dzięki hojności tysięcy ludzi w całym kraju i wprowadzony w życie przez projekt "Raise the Roof Hull Homeless Project". Wielu mieszkańców miasta cieszyło się, że "duch Hull” jest taki dobry, że rezydenci przejmują się losem potrzebujących.

Wydarzenie było bardzo pozytywne - bezdomni w Hull zamiast w święta spać pod gołym niebem na ulicy, mogli cieszyć się wygodnym łóżkiem w ciepłym pomieszczeniu, zjeść ciepły obiad i wykąpać się.

"Co się stało z 28 bezdomnymi, którzy mieli szansę przynajmniej w święta spędzić noc w Doubletree Hilton Hotel w Hull?” – pytają lokalne media.

Brytyjscy dziennikarze dotarli do osób, które miały możliwość spędzenia krótkiego czasu w drogim hotelu i rozmawiali z bezdomnymi Brytyjczykami, Litwinem oraz Polakiem. 

Święta bezdomnych w DoubleTree Hilton w Hull.(Fot. Facebook/Raise The Roof Hull Homeless Project)

30-letni Tomasz twierdzi, że stał się bezdomny po tym, jak go napadnięto, na skutek czego stracił wszystkie dokumenty. "Hotel był naprawdę, naprawdę ładny, bardzo dobrze mnie potraktowano, była to miła niespodzianka, ale od tego czasu nic się nie zmieniło” – zaznaczył.

"Wróciłem do noclegowni, tam się mną zajęto po napadzie” – dodał.

"W każdy czwartek przychodzę do kuchni Raise the Roof Hull Homeless Project na zupę, a czasem idę do innych jadłodalni. Nie mam tu rodziny, mam jednak nadzieję na przyszłość i staram się o dokumenty, ufam, że mi się uda” - podkreśla Polak.

Fundacja Raise the Roof Hull Homeless Project chce bardziej pomóc bezdomnym z miasta. "Dzięki datkom będziemy częściej rozdawać ciepłe posiłki, mamy też plan kupienia samochodu, którym będziemy mogli dostarczać zupę w innych dzielnicach miasta” – zaznacza Carl Simpson z organizacji działającej na rzecz bezdomnych.

Przed świętami akcję rozdawania zupy i paczek z żywnością w Hull zorganizowała też polska restauracja "Kuchnia". Polacy przygotowali posiłki dla 120 bezdomnych.

 

  Komentarze


  • Jaś
   7 stycznia, 15:16

   Cytat:30-letni Tomasz twierdzi, że stał się bezdomny po tym, jak go napadnięto, na skutek czego stracił wszystkie dokumenty.30 lat i bezdomny,kopa w dupę i do roboty leniu śmierdzący.

  • Marek Staszek
   7 stycznia, 20:06

   Tak to nie jest żadne tłumaczenie . Ja znam bardzo dużo bezdomnych i im pasuje takie życie . Ja dawałem im wiele okazji by się przeniesli do normalnego życia ale nie chcieli. Jeszcze no jak by jakaś ciężka choroba to rozumiem. Ale staciłem dokumenty!!!!! i jestem bezdomny!!!!!!!! Tak podpisuje się kopa w dupę i do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • PLski
   7 stycznia, 21:18

   Weź się do roboty,masz 30 lat, a jak nie,idź do ambasady,dadzą ci na bilet i wracaj do Polski i bądź bezdomny u siebie w kraju,a nie na obczyźnie,robiąc Polsce i Polakom wstyd

  • Jas dobrze pisze.
   8 stycznia, 00:01

   Przeciez mógl wczesniej gdzies pracowac I mógl bez dokumentów pozostac z pewnoscia. Czy was bez dokumentów nie wpuszcza do pracy? Troche pomyslunku. A on zawiedziony ze zycie jego sie nie zmienilo. A na co liczyl? Ze dostanie rente czy ze wszyscy zloza sie na jego pensje?? Sa jeszcze na czarno prace I ogólnie to jesli bezdomnym ktos jest to zawsze widze ze albo jest to alkoholik,albo len albo narkoman.

  • Czytelnik anonimowy
   8 stycznia, 02:28

   Swoi go napadli? Polacy
   ze swoimi skrajnymi pogladami daleko nigdzie nie zajda.

  • Gad
   8 stycznia, 07:12

   To niech na czarno robi nim wyrobi dokumenty, a nie się żali jak mu źle...Porażka jednym słowem.

  • Xx
   8 stycznia, 07:30

   Jas ty debilu uwazaj bo nie wiesz co jest tobie pisane , zamiast szczekac na kogos komu sie noga w zyciu podwineła to moze zaintersowałabys sie czy pomoc komukolwiek choc raz w zyciu
   A CO NA TO POLSKA AMBASADA GDZIE TA POMOC DLA POLAKÓW KIEDY KTOS JEST W POTRZEBIE

  • Cytrynka
   8 stycznia, 22:28

   nie dosyc ze ten czlowiek jest w strasznym polozeniu to jeszcze Polacy nasi bracia i siostry zaczynaja mu zlorzeczyc skoro jestescie takimi madralami to sluzcie mu rada dajcie jemu swiatelko nadziei a wy jeszcze jego bezczelnie i bezwstydnie oceniacie zycie jest pelne roznych niespodzianek i nie wiesz jeden z drugim i nie ma na to zadnej gwarancji czy ty w tym miejscu sie nie znajdziesz czego nikomu nie zycze

  • Wit
   9 stycznia, 00:23

   Nie widzę problemu, jeśli go okradli, zgłasza na policję, bierze papier i do ambasady. Dostanie tymczasowe potwierdzenie tożsamości i będzie mógł poszukać pracy. Pytanie czy chce pracować???

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama