Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Co przyciąga tłumy Chińczyków do Wielkiej Brytanii? Królowa i Harry Potter na podium

Co przyciąga tłumy Chińczyków do Wielkiej Brytanii? Królowa i Harry Potter na podium
Coraz więcej turystów z Państwa Środka w UK. (Fot. Getty Images)
Rodzina królewska oraz Harry Potter to atrakcje, które najbardziej przyciągają do Wielkiej Brytanii chińskich turystów. Obowiązkowym miastem do zwiedzenia jest natomiast Londyn - wynika z najnowszego raportu Visit Britain (VB).
Reklama

W ubiegłym roku Zjednoczone Królestwo odwiedziło ponad 250 tys. obywateli Chin. W sumie w 2016 wydali oni na Wyspach ponad £500 mln. Turystów interesowało głównie dziedzictwo i nowoczesna kultura – muzea i filmy.

Dla 35% Chińczyków obowiązkowym punktem programu zwiedzania jest Buckingham Palace. Na kolejnych miejscach znajdują się Chatworth House w Peak District oraz zamek w Edynburgu.

Przyjezdni z Państwa Środka lubią podziwiać miasta z lotu ptaka. W tym celu chętnie odwiedzają Shard i London Eye.

„Najbardziej interesują się symbolami Wielkiej Brytanii: rodziną królewską, Szekspirem, Sherlockiem Holmesem, Harrym Potterem czy Downton Abbey” - można przeczytać w raporcie.

Chińczycy są coraz cenniejszymi klientami, kraj przeżywa bowiem prawdziwy boom wyjazdów zagranicznych. Według VB, w ciągu ostatnich 5 lat liczba zagranicznych wycieczek podejmowanych przez Chińczyków podwoiła się.

„W 2016 roku obywatele Chin odbyli ponad 85 mln zamorskich podróży. W 2020 spodziewany jest wzrost do 110 mln” - informuje Visit Britain.

Turyści z Państwa Środka najczęściej odwiedzają Londyn. Między 2004 a 2016 do stolicy Anglii przyjeżdżało ich średnio 114 tys. rocznie. Dla porównania, przeciętnie 35 tys. zwiedzało Edynburg, 23 tys. Manchester, a 14 tys. Cambridge.

Przyjezdni niechętnie próbują lokalnych potraw - tylko co 10. skusił się na rybę z frytkami.

„Większości smakuje wino, whisky i inne zachodnie alkohole, a także sery i nabiał oraz desery. Jednak najczęściej chińscy turyści wybierają jedzenie, które znają u siebie” - wynika z raportu.

 

  Komentarze


  • Ar
   11 sierpnia 2017, 16:46

   Ale powod zeby tu sie tulac z Chin.

  • THC
   11 sierpnia 2017, 17:29

   W koncu swiat jest po to aby zwiedzac i podrozowac a nie zniszczyc atomowkami

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.07.2018
  GBP 4.857 złEUR 4.300 złUSD 3.662 złCHF 3.685 zł

  Sport


  Reklama