Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Co 7. dziecko pracowników budżetówki "żyje w ubóstwie"

Co 7. dziecko pracowników budżetówki
Według raportu, największy wzrost odsetka dzieci z takich rodzin, żyjących w nędzy, odnotowano ostatnio w regionie South West, a następnie North West i East Midlands. (Fot. Getty Images)
Dziesiątki tysięcy dzieci pracowników sektora publicznego jest narażonych na życie w ubóstwie przez cięcia płac w sektorze - ostrzega TUC.
Reklama

“Rodzice zatrudnieni przez NHS, szkoły i urzędy nie są w stanie utrzymać rodzin. Według danych związków zawodowych TUC, do końca marca na ubóstwo będzie narażone co 7. dziecko pracowników budżetówki” - donosi “Metro”.

Według raportu, największy wzrost odsetka dzieci z takich rodzin, żyjących w nędzy, odnotowano ostatnio w regionie South West, a następnie North West i East Midlands.

“Rządowe cięcia płac i dodatków niepotrzebnie utrudniają życie. Pracownicy służb publicznych nie powinni się obowiać, za co nakarmią lub ubiorą dzieci. Jednak wielu z nich zmaga się na co dzień z trudnościami tego rodzaju. Ministrowie muszą zarządzić podwyżki płac. Jeśli tego nie zrobią, jeszcze więcej rodzin popadnie w skrajną biedę. Opiekun dbający o innych, nauczyciel, czy urzędnik nigdy nie zarabiali milionów, ale nikt z nich nie spodziewał się, że będzie tak ciężko i że będą cierpiały ich dzieci” - skomentowała prezes organizacji Unison.

Wedlug TUC, respondenci uważali, że żyją w ubóstwie, gdy ich pensje były średnio o 60% niższe od średnich.

 

  Komentarze


  • Diabel666
   16 lutego, 10:19

   tytul: "co siedem kropka dziecko pracownikow budzetoowki zyje w ubistwie" - kto to redaguje?? byki w kazdym artykule, poprawcie sie.

  • Made in Poland
   16 lutego, 10:34

   Jakby pan Diabeł666 uczył się w szkole pilnie języka polskiego, to wiedziałby, że po liczebnikach porządkowych stawia się kropkę :-)

  • KKD
   16 lutego, 11:40

   "Ubostwo" w Uk ma troche inne znaczenie. W Polsce ten sam poziom nazywa sie dobrobyt albo co najmniej stabilnosc.

  • Mika
   16 lutego, 12:18

   Trodno zrozumiec dlaczego w Uk ludzie ktorzy pracuja i placa podatki zrownuje sie placowo a niekiedy otrzymuja mniej z ludzmi ktorzy nie pracuja i nie placa podatkow a zyja tylko z zasilkow na ktore placa ci pierwsi ...czy to ma byc droga do dobrobytu ...

  • Do KKD
   16 lutego, 15:49

   Uważasz, ze wynajmowanie małego pokoju, który pochlania polowe lub ponad polowe miesięcznej pensji, życie w domu dzielonym z innymi ludźmi, kupowanie taniego jedzenia, brak oszczędności itd.to jest stabilizacja i dobrobyt? Tak teraz wygląda życie w uk za te najniższe stawki jakie oferują pracodawcy i te śmieciowe godziny pracy.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama