Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Co 3. dziecko samotnych pracujących rodziców cierpi ubóstwo

Co 3. dziecko samotnych pracujących rodziców cierpi ubóstwo
Samotnym matkom w Wielkiej Brytanii nie jest łatwo - wiele z nich pracuje, a mimo to żyją na granicy ubóstwa... (Fot. Thinkstock)
W Wielkiej Brytanii co 3. dziecko pracujących samotnych rodziców żyje w ubóstwie - twierdzi Gingerbread. Organizacja przewiduje, że problem będzie narastał.
Reklama

Zdaniem instytucji charytatywnej, do 2021 roku prawie dwie trzecie dzieci w gospodarstwach domowych prowadzonych przez samotnych rodziców, będzie cierpiało z powodu niedostatku. Przyczyną zjawiska jest “pułapka niskopłatnego zatrudnienia”.

“Zajęcia gwarantujące godne wynagrodzenie i elastyczne godziny są rzadkością. Z tego powodu samotni opiekunowie częściej niż przeciętni pracownicy są zmuszeni imać się mniej popłatnych zajęć na gorszych warunkach” - tłumaczy Gingerbread.

Sytuacji niepełnych rodzin nie poprawia fakt, że w kraju wciąż brakuje taniej opieki nad dziećmi.

“Rząd musi współpracować z biurami zatrudnienia, pracodawcami i przedszkolami, w taki sposób, by podjęcie pracy gwarantowało wyjście z ubóstwa. Należy umocnić system wspierania samotnych rodziców, by mogli oni zapewnić sobie i pociechom godny standard życia” - wskazała prezes stowarzyszenia Rosie Ferguson.

Według działaczki, niezbędne jest także ułatwianie opiekunom podejmowania szkoleń i dofinansowywanie kosztów przedszkoli i żłobków.

Choć obecnie w Wielkiej Brytanii zatrudnienie osób wychowujących dzieci w pojedynkę jest rekordowo wysokie, to w ciągu ostatniej dekady dziesięciokrotna ich liczba pracuje na podstawie kontraktów zero godzin.

Rząd zapewnia, że sytuacja takich rodzin nie jest mu obojętna.

“Zdajemy sobie sprawę, jak trudno jest samotnym rodzicom łączyć pracę z życiem rodzinnym, dlatego podjęliśmy kroki w celu podwojenia liczby miejsc w państwowych przedszkolach, a tym najbardziej potrzebującym gwarantujemy pokrycie do 85% kosztów opieki poprzez Universal Credit. W ten sposób chcemy wspierać pracujących opiekunów” - podkreśliła rzeczniczka rządu.

 

  Komentarze


  • Niki
   24 lutego, 13:54

   To zapraszamy do Polski... :))

  • Niezly cyrk
   24 lutego, 13:58

   Dzieci pracujacych biednie zyja bo ich rodzice placa za wysokie podatki a tych niepracujacych oplywaja W BOGACTWA I jeszcze emerytury naleza sie im za pobieranie zasilku chociaz zadych podatkow nie uscili. Thc i czytelnik zadowolony bo z naszych podatkow zyja jak krolowie to z torbami nie musza chodzic .

  • Rabi
   24 lutego, 14:19

   Biede widac juz w londyne mieszkania za drogie ceny w sklepach ida do gory bilety drogie. Juz lepiej sie zyje w Europie Austria czy Niemcy.

  • Jj
   24 lutego, 14:43

   Jak sie ma dzieci to nie ma co pracowac i tyle. Nie dosc, ze nie ma na nic czasu to jak z wyplaty odjac opieke nad dzieckiem, dojazdy do pracy itd., brak czasu na przygotowanie normalnego posilku i robienie zakupow. Niepracujacy z dziecmi maja flaty z pol darmo i spokojna glowe.

  • Llll
   24 lutego, 15:06

   Najpopularniejsze zarobki w uk 1000-1200 funtów mc, koszt opieki/żłobka tyle samo...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama