Cincinnati Masters: Djokovic in semi-finals, Venus Williams lost to Keys

Djokovic pokonał Francuza i awansowała do półfinału. (Fot. Getty Images)
Defending champion Djokovic defeated Pouille 7-6(2), 6-1 in one hour and 26 minutes to reach the semi-finals in Cincinnati. No.16 seed Madison Keys beat Venus Williams in the quarterfinals of the Western & Southern Open.

Rywalem Serba w półfinale będzie Rosjanin Daniił Miedwiediew, który wyeliminował swojego rodaka Andrieja Rublewa 6:2, 6:3.

Wcześniej odpadł Roberto Bautista Agut, który w pierwszej rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza. Hiszpański tenisista przegrał w piątek z Francuzem Richardem Gasquetem 6:7 (2-7), 6:3, 2:6.

Półfinałowym rywalem Gasqueta będzie David Goffin. Belg awansował bez wychodzenia na kort, bo do gry nie przystąpił Japończyk Yoshihito Nishioka.

Z ośmiu najwyżej rozstawionych tenisistów w turnieju w USA pozostał już tylko grający z "jedynką" Serb Novak Djokovic.

Madison Keys wygrała z Venus Williams, eliminując swoją rodaczkę z półfinałów. (Fot. Getty Images)

Tymczasem dobra passa Venus Williams została przerwana - Amerykanka przegrała z Madison Keys. Z rywalizacji odpadła też liderka światowego rankingu tenisistek Japonka Naomi Osaka, która z powodu kontuzji nie zdołała dokończyć ćwierćfinałowego meczu z Amerykanką Sofią Kenin. Osaka przegrała pierwszego seta 4:6, natomiast w drugim pewnie zwyciężyła 6:1. Jednak w decydującej partii poddała mecz przy prowadzeniu rywalki 2:0.

W kolejnej rundzie Kenin zagra z Keys. Drugą parę półfinałową tworzą Australijka Ashleigh Barty (nr 1) oraz Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

W drugiej rundzie rywalizacji w USA odpadła Iga Świątek.