Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

UK: Opieka społeczna co 49 sekund przymuje zgłoszenie w sprawie dziecka

UK: Opieka społeczna co 49 sekund przymuje zgłoszenie w sprawie dziecka
Brytyjska opieka społeczna jest wyjątkowo obciążona ogromem zgłoszeń. (Fot. Thinkstock)
W minionym roku co 49 sekund zgłaszano służbom socjalnym sprawę potrzebującego pomocy dziecka. Według danych Local Government Association, w sumie przyjęto 650 tys. tego typu doniesień.
Reklama

"Zawsze zachęcamy ludzi do jak najszybszego zgłaszania jakichkolwiek wątpliwości związanych z dobrem dzieci do władz lokalnych. Dzięki temu ich sytuacja może być zbadana oraz zapewniona natychmiastowa ochrona” - informuje Richard Watts, prezes LGA's Children and Young People Board.

Szef organizacji podkreślił jednak, że na sprawdzenie wszystkich zgłoszeń brakuje funduszy. Według przewidywań, do 2020 roku dziura w budżecie instytucji ma sięgnąć £2 mld.

"Liczba zgłoszeń zachęca nas do dalszej pracy – pokazuje bowiem, że rośnie świadomość i rozpoznawanie przemocy wobec dzieci. Jednocześnie wiąże się to jednak z rosnącym obciążeniem opieki społecznej. Władze lokalne muszą zabezpieczyć środki niezbędne do efektywnego reagowania” - podkreślił prezes.

Ministerstwo edukacji zapewniło, że pracuje nad usprawnieniem systemu.

"Wprowadzamy ulepszenia w każdym obszarze systemu ochrony dzieci w celu jak najszybszego zidentyfikowania zagrożeń. Na wsparcie lokalnych służb przekazaliśmy urzędom £200 mld. Władze lokalne mają obowiązek zapewnienia odpowiedniej opieki dzieciom w swoich rejonach, w tym reagowanie na doniesienia” - poinformował departament.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   12 stycznia, 17:12

   Wkurzona sąsiadka tym ze głosując za wyjściem z uni dzień po wygranej nie deportowali emigrantów z uni europejskiej do ich krajów zabierając dorobek w UK dzwoni do opieki społecznej i oskarża matkę dwójki dzieci ze jest prostytutka oraz ze dzieci sa bite i śpią na dworze.Opieka sprawdziła donos upokarzając matkę dzieci.Donos okazał się bezpodstawny nikt nie przeprosił poszkodowanych taka ta Anglia kraj cud miód .

  • Czytelnik anonimowy
   12 stycznia, 19:50

   Brednie

  • Czytelnik
   12 stycznia, 20:14

   Po takiej sytuacji nalezy zaskarzyc owa sasiadke o bezpodstawne oskarzenie - kara nawet 5000 funtow + odszkodowanie dla bezpodstawnie oskarzonej osoby. Wystarczy pofatygowac sie do prawnika - z checia poprowadzi taka sprawe za "drobny" udzial w odszkodowaniu. Sluzby czesto gdy nie znada nawet zbla potwierdzenia w oskarzeniu same nawet zachecaja do takiego posuniecia by nie rozpatrywac bezzpodstawnych oskarzen ponownie. Osoba ktora raz bezpodstawnie kogos oskarzyla, najprawdopodobniej zrobi to ponownie.

  • Elopi
   12 stycznia, 21:41

   Przymuje*?? Za co wam płacą??

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama