Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Chelsea Clinton zamierza pójść w ślady rodziców

Chelsea Clinton zamierza pójść w ślady rodziców
"Możliwość pojawienia się na arenie politycznej kolejnej pani Clinton nie wzbudza entuzjazmu Demokratów". (Fot. Getty Images)
Nie jest wykluczone, że Chelsea Clinton, córka Hillary Clinton i byłego prezydenta Billa Clintona, pójdzie w ślady swoich rodziców i zdecyduje się kandydować do Kongresu - spekuluje gazeta 'The Hill' w wydaniu internetowym.
Reklama

Okazją do wejścia Chelsea Clinton w szranki wielkiej polityki mogą być przyszłoroczne wybory do Kongresu. Jedną z możliwości byłyby starania o wybór na miejsce obecnie 79-letniej Nity Lowey, przedstawicielki Partii Demokratycznej ze stanu Nowy Jork, która nie zamierza ubiegać się o następną kadencję.

Bardziej ambitnym celem byłoby rozpoczęcie przez 37-letnią córkę byłego prezydenta i byłej sekretarz stanu starań o miejsce w Senacie, gdyby senator Kirsten Gillibrand, przedstawicielka Partii Demokratycznej ze stanu Nowy Jork, zdecydowała się ubiegać o mandat Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Na razie Chelsea Clinton, żona bankiera inwestycyjnego Marca Mezvinskiego i matka dwojga dzieci, nie narzeka na brak zajęć. Jest wiceprzewodniczącą fundacji charytatywnej Clinton Foundation założonej przez jej ojca, wykłada na Uniwersytecie Columbia zarządzenie opieką medyczną, a w wolnych chwilach na Twitterze krytykuje dobrego znajomego swoich rodziców - Donalda Trumpa.

Możliwość pojawienia się na arenie politycznej kolejnej pani Clinton nie wzbudza entuzjazmu Demokratów. "Poczekajmy, aż kurz opadnie po ostatniej kampanii, zanim zaczniemy mówić o kolejnej Clinton biorącej udział w wyborach" - oznajmił jeden ze strategów Partii Demokratycznej anonimowo cytowany na łamach dziennika "The Hill".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama