Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ceny domów w Londynie spadają najszybciej od dekady

Ceny domów w Londynie spadają najszybciej od dekady
Nastąpił również kolejny spadek sprzedaży domów w Londynie. (Fot. Getty Images)
Ceny domów w brytyjskiej stolicy spadały w styczniu w najszybszym tempie od prawie dekady, powodując obniżenie średniej wartości nieruchomości o ponad 7 500 funtów - informuje Homesandproperty.co.uk.
Reklama

W styczniu br. średnia cena domu w Londynie kształtowała się na poziomie 472 230 funtów. W analogicznym okresie ub. roku dom w brytyjskiej stolicy kosztował 479 780 funtów.

Największy, bo aż 14-procentowy spadek cen odnotowano w Westminster. Z kolei w Camden domy były tańsze o 8,3 procent.

"Nikt nie spodziewał się fajerwerków po Nowym Roku, ale te spadki przyszły wcześniej, niż początkowo oczekiwaliśmy" - komentuje Ewen Bunting, szef działu sprzedaż w agencji James Pendleton, cytowany przez Homesandproperty.co.uk.

Nastąpił również kolejny spadek sprzedaży domów w Londynie. W listopadzie 2018 r. (ostatnim miesiącu, za który dostępne są dane) nabywców znalazło zaledwie 6 888 nieruchomości - to prawie o 10 procent mniej niż w tym samym miesiącu 2017 r.

Ekonomiści nie mają wątpliwości, że to wszystko przez brexitową niepewność, która zawisła nad rynkiem nieruchomości latem 2016 r., kiedy Brytyjczycy opowiedzieli się w referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

"Co więcej, opóźnienie Brexitu doprowadzi do dalszego obniżenia cen domów w Londynie" - zaznaczają eksperci.

 

  Komentarze


  • Kotlecik z ziemniaczkami
   25 marca, 14:46

   I tak te rudery nie są warte nawet 1/20 swojej ceny. Niedługo wszyscy stąd wyjadą i nikt ni cnie będzie kupował a brytole ni emaja już gdzie kraść bo wszystko już dawno pokradli.

  • Bzdury
   25 marca, 16:08

   Na kupno nieruchomosci i tak stac tylko nielicznych. Wynajem nie tanieje i £800 za pokoj to standard, a za malutkie mieszkanie £1200-1300. Tanizna normalnie 😂

  • JOKER
   25 marca, 16:47

   Brytyjczycy A ha ha Domy z plesnia Aha ha Kupujcie je Polacy bez ojczyzny Aha ha Pseudo brytyjczycy A ha ha O kurna maja Polonusy domki w UK A ha ha I pewnie czuja sie Brytyczyjkami A ha ha I zamienili polskie paszporty na brytyjskie A ha ha Bede sie smial zawsze z A ha ha

  • Gość
   25 marca, 17:22

   Nic dziwnego skoro od kilku lat w Londynie panuje bezprawie i plaga morderstw nozownikow będzie coraz taniej ale i niebespieczniej.

  • Klakier
   26 marca, 07:17

   Zarabiam 1200 funów miesięcznie,chyba se kupię dwa.

  • Do Klakier
   26 marca, 15:32

   Pytanie dlaczego w Londynie siedziemieszkasz zarabiajac tak malo? Chyba, ze to tylko sarkazm to rozumiem

  • Olek
   9 kwietnia, 20:13

   Czytajac wszystkie komentarze tylko utwierdzilem sie w przekonaniu ze dokonalem bardzo dobrego wyboru wyjezdzajac z Polski raz na zawsze obluda chamstwo zawisc rodak drugiego rodaka upokorzy zeby tylko poczuc sie lepiej bo sam w zyciu do niczego nie doszedl.
   Ps jak ktos jest choc toche ogarniety to da sobie rade wszedzie a ludzie nie wyjezdzaja tylko dla pieniedzy. Zarowno w Pl jak i w UK zawsze pracowalem w zawodzie a obecnie w Szwajcarii. A glab zawsze bedzie glabem niewazne gdzie mieszka czy w PL czy za granica. Pozdrawiam serdecznie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama