Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Celtics survive 42-point night by LeBron, down Cavs 107-94

Celtics survive 42-point night by LeBron, down Cavs 107-94
Na niewiele się zdała świetna gra LeBrona Jamesa, który zdobył 42 punkty. (Fot. Getty Images)
The Celtics punched the Cavaliers first and never looked back in rolling to a Game 1 rout.
Advertisement
News available in Polish

Przez ponad połowę meczu Cavaliers utrzymywali niewielkie prowadzenie. Duża w tym zasługa Jamesa, który już w pierwszej kwarcie zdobył 21 pkt. Ostatecznie mógł się pochwalić tzw. triple-double, na które złożyło się 42 pkt, 12 asyst i 10 zbiórek.

Jamesa wspierał Kevin Love (22 pkt i 15 zbiórek), ale pozostali zawodnicy z pierwszej piątki zdobyli łącznie tylko 11 pkt, trafiają pięć z 17 rzutów z gry.

Celtics natomiast początkowo mieli problem ze skutecznością. Jednak dzięki zdyscyplinowanej grze i tylko pięciu stratom (Cavaliers mieli 15) rywale nie byli w stanie osiągnąć wyraźnej przewagi. Kiedy zaś w trzeciej kwarcie zaczęli regularnie trafiać, szybko wyszli na prowadzenie i w ostatniej części gry goście nie mieli nic do powiedzenia.

"Celtics zrobili to, co do nich należało - wygrali mecze przed własną publicznością. Teraz pora żebyśmy spróbowali dokonać tego samego" - oznajmił James.

Trzecie i czwarte spotkanie odbędzie się w Cleveland w sobotę i poniedziałek.

Bostończycy koncertowi Jamesa przeciwstawili zespołową grę. Aż sześciu ich zawodników zdobyło więcej niż dziesięć punktów. Najwięcej - 23 - uzyskał Jaylen Brown, Terry Rozier dołożył 18, a Al Horford 15 pkt i 10 zbiórek.

"Po prostu jesteśmy grupą chłopaków, którzy wierzą w siebie nawzajem. Nawet w najtrudniejszych momentach potrafimy znaleźć sposób na wygraną" - podkreślił Horford.

Celtics jeszcze nigdy nie przegrali rywalizacji w play off, jeśli wygrali w niej dwa pierwsze mecze.

W finale Konferencji Zachodniej broniący tytułu Golden State Warriors prowadzą z Houston Rockets 1-0.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement