Celtic zniszczył polskiego bramkarza!

Celtic Glasgow, niedawny rywal Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów, wygrał u siebie 6:1 (3:0) z Dundee United w meczu szkockiej ekstraklasy. W zespole gości wystąpiło dwóch Polaków - bramkarz Radosław Cierzniak i obrońca Jarosław Fojut.

Obaj piłkarze rozegrali całe spotkanie. Fojut, sprowadzony do Dundee w letniej przerwie, został ukarany żółtą kartką w 47. minucie. Z kolei na ławce rezerwowych gospodarzy siedział golkiper Łukasz Załuska.

Mistrzowie Szkocji mają komplet punktów (sześć) i jedno spotkanie zaległe.

Celtic był rywalem Legii w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Oba spotkania wygrał polski zespół (4:1 u siebie, 2:0 w Szkocji), ale z uwagi na występ zawieszonego piłkarza - Bartosza Bereszyńskiego - UEFA ukarała warszawski klub walkowerem (0:3) w rewanżu. To oznaczało, że dwumeczu było 4:4, a szkocki zespół awansował do 4. rundy eliminacji dzięki bramce zdobytej na Łazienkowskiej.

Komisja Odwoławcza UEFA odrzuciła apelację Legii. W poniedziałek sprawą zajmie się Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie. Warszawski klub złożył odwołanie wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci tymczasowego dopuszczenia klubu do 4. rundy eliminacji LM.