Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Cameron wyjaśnia, dlaczego przyczynił się do Brexitu

Cameron wyjaśnia, dlaczego przyczynił się do Brexitu
Cameron sprzedał prawa do swoich wspomnień za 800 tys. funtów. (Fot. Twitter/HarperCollins UK)
We wrześniu w księgarniach pojawi się autobiografia byłego premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona. Wyjaśni w niej m.in., dlaczego zwołał referendum ws. Brexitu - informuje 'The Guardian'.
Reklama

W 2016 r. Cameron za 800 tys. funtów sprzedał prawa do swoich wspomnień wydawnictwu HarperCollins UK, obiecując, że szczerze opowie o czasie spędzonym na Downing Street 10.

Pierwotnie książka pt. "For the Record" miała ukazać się w 2018 r. Z nieoficjalnych informacji wynika, że David Cameron obiecał Theresie May w zeszłym miesiącu, iż nie opublikuje autobiografii, dopóki Wielka Brytania nie opuści Unii Europejskiej

Cameron wyjaśni w książce, dlaczego zwołał referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE. (Fot. Getty Images)

Kiedy po raz pierwszy ogłoszono plany autobiografii, Cameron stwierdził: "To był ogromny przywilej kierować Partią Konserwatywną przez ponad dekadę, a przez ponad sześć lat - piastować urząd brytyjskiego premiera. Z niecierpliwością czekam na możliwość wyjaśnienia podjętych przeze mnie decyzji i powodów ich podjęcia. Będę szczery, co powiodło się, a co nie".

Książka ma odpowiedzieć m.in. na pytanie, dlaczego David Cameron zwołał referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE. Komentuje też wynik plebiscytu, który doprowadził go do rezygnacji z funkcji premiera.

HarperCollins UK poinformowało wczoraj, że "For the Record" pojawi się w księgarniach 19 września.

 

  Komentarze


  • Cwiku
   18 maja, 11:35

   Get out. Nigdy nie kupie nawet za darmo nie chce czytać niczego od najgłupszego premiera w historii świata!!!!

  • Jacob Rees-Mogg
   18 maja, 12:26

   Zrobił referendum bo mu kazałem. I tyle.

  • Derby
   18 maja, 16:39

   Wiec tak teza jest taka , Russkie I te w turbanach
   Wiec nie trzeba kupować ,.

  • JOKER
   18 maja, 16:52

   Ha ha ha Wzial 800 tysiecy za klamstwa a plebs ma za to placic jeszcze ha ha ha

  • Asan
   19 maja, 08:57

   No to podpowiada o problemach z przedwcześnie otwarta granicy przez T. Blaira dla Polaków, a potem o problemach z tym naglym najazdem setek tysięcy ludkow z nad Wisły i potem trzymanie do końca zamkniętych granic dla Rumunow i Bułgarow po doświadczeniach z imigracja polska. Referendum to wynik tych zjawisk - niechciani goście w rodzaju kryminalistow, którzy traktują UK jako melina, zebrakow ulicznych, "samotnych matek" z dziećmi w kolejkach po mieszkania i benefity "bo, mi się należy", chaosu w NHS, przeludnienia w szkołach podstawowych, totalny spadek bezpieczeństwa publicznego itd. itp.

  • Bub
   19 maja, 22:33

   do Asana;otwarcie granic przez Bleira bye strzal w dziesiatke poniewaz przybyli tu ludzie zapelnili luke na rynku pracy,nie wspomne juz ile wniesli do budzetu placac podatki te bajki o benefitach to tylko zwykly populizm a NHS boryka sie z brakiem personelu od poczatku lat 90-tych.Referendum to nagonka populistow ktorzy zyja jescze czasami gdy Anglia byla imperium,kazda przecietna rodzina miesiacznie placi w roznych formach do EU okolo £1000 a otrzymuje okolo£ 2500 po miesiacu zwrotu w formie mnejszej ceny wody energii itc.T

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama