Cambuur Leeuwarden 2-4 Ajax Amsterdam

Arkadiusz Milik zdobył dzisiaj dwie bramki dla Ajaksu Amsterdam (Fot. Getty Images)
Ajax Amsterdam's Arkadiusz Milik scored two goals in their 4-2 win over Cambuur Leeuwarden.

Steblecki, poprzednio zawodnik Cracovii Kraków, wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy w tym sezonie już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku sędziego.

Powołany do kadry biało-czerwonych na piątkowy mecz z Gruzją Milik wyrównał w 19. minucie, wykorzystując podanie Duńczyka Nicolaia Boilesena. Chwilę później prowadzenie Ajaksowi dał Davy Klaassen.

Drugi raz tego dnia Milik pokonał bramkarza rywali w 60. minucie. W sumie ma już pięć bramek w sześciu występach w ekstraklasie. Gospodarze zdołali zmniejszyć straty w doliczonym czasie drugiej połowy.

Steblecki rozegrał 59. minut, natomiast drugi z Polaków został zmieniony kwadrans przed ostatnim gwizdkiem arbitra.

Drużyna z Amsterdamu jest wiceliderem ekstraklasy - zgromadziła 26 punktów.