Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Calais: Prom z ponad 300 osobami na pokładzie utknął na mieliźnie

Calais: Prom z ponad 300 osobami na pokładzie utknął na mieliźnie
Na pokładzie promu Pride of Kent znajdowało się 316 osób. (Fot. Getty Images)
Prom z ponad 300 osobami na pokładzie utknął dzisiaj na mieliźnie w porcie w Calais podczas sztormu - poinformowały władze prefektury Pas-de-Calais. Nikt nie został ranny, a statek po krótkim czasie udało się ściągnąć z płycizny.
Reklama

Incydent zakłócił ruch statków w kanale La Manche.

Na pokładzie promu Pride of Kent, należącego do brytyjskiego przedsiębiorstwa P&O i płynącego do Dover w południowej Anglii, znajdowało się 316 osób, w tym 208 pasażerów.

Podczas manewru wyjścia z portu przy wiatrach wiejących z prędkością 90-110 km na godzinę, około południa prom uderzył w element nabrzeża i osiadł na mieliźnie, najprawdopodobniej na piaszczystej łasze.

W ramach zarządzonej przez kapitana portu akcji ratunkowej dwa holowniki zdołały ściągnąć prom z płycizny przy wsparciu łodzi pilotującej.

Firma P&O poinformowała, że "nie ma doniesień o obrażeniach wśród osób na pokładzie, prom już pływa". Zapewniono, że pasażerom niezwłocznie zostanie zapewniony inny statek.

Położony na północnym wybrzeżu Francji port w Calais jest jednym z największych europejskich portów pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Jest to także miejsce, z którego najczęściej dokonywane są przeprawy do Wielkiej Brytanii. W 2016 roku z portu skorzystało ponad 9 mln pasażerów. 

 

  Komentarze


  • Lol
   10 grudnia 2017, 16:36

   No tak mi przykro...

  • Yo
   11 grudnia 2017, 07:03

   I teraz w ramach rozpowszechniania zdrowego trybu życia , rozbieramy się do majteczek , czepki na głowy i wpław do brzegu heheh .

  • Yo
   11 grudnia 2017, 07:14

   I teraz w ramach dnia sportu, rozbieramy się do majteczek, i siup w pław do brzegu .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama