CBL Polonia Londyn lost in derby in London

Siatkarze CBL Polonii bez sukcesów (Fot.CBL Polonia Londyn/Dariusz Piecuch)
Not successful weekend for CBL Polonia Londyn, great for London Lynx Volleyball Club!
A great 3-1 win for our Men's first team over PoLoNIA! London Volleyball Club on Saturday in Super8s, followed by another important 3-2 win for our Men's second team in Div 1 over Leeds, this afternoon!

Był to drugi mecz zawodników Lynx w tym sezonie, o tyle jest to ważne, że w swoim składzie mają kilku stypendystów z Uniwersytetu Wschodniego Londynu, którzy na parkietach angielskich do tej pory nie grali i byli niespodzianką dla trenera CBL Polonii - Patrika Selepa.

CBL Polonia w pierwszym secie grała bardzo dobrze. Świetnie na boisku spisywał się debiutujący w składzie libero - Konrad Małek. Pewnie punktowali Skórski i Biernat. Po wygraniu pierwszego seta Polonia pewnie zmierzała po zwycięstwo w drugim. Niestety kilka błędów podało linę ratunkową drużynie Lynx. Ci skwapliwie ją wykorzystali. W kolejnych setach okazali się też lepsi od CBL Polonii i w całym spotkaniu wygrali 3:1.

Tak spotkanie wyglądało z perspektywy trenera Polonii, Patrika Selepa: "Mecz rozpoczęliśmy zę świetnym nastawieniem, które przełożyło się na zwycięstwo w pierwszym secie. Po zmianie stron na boisku graliśmy jeszcze lepiej i przy stanie 21:16 pewnie zmierzaliśmy po zwycięstwo w drugim secie. Niestety, kilka błędów z naszej strony pozwoliło zawodnikom Lynx odrodzić się i po nerwowej końcówce wrócili do gry wygrywając seta. W trzeciej odsłonie mieliśmy ogromne problemy z przyjęciem, co przełożyło się na łatwe zwycięstwo rywali spowodowane głównie ich dobrym blokiem. W czwartym secie wróciliśmy do gry i mieliśmy spore szanse na zwycięstwo - niestety - zabrakło nam nieco sił. Szkoda drugiego seta i całego meczu, gdyby nie proste błędy mieliśmy szansę na zwycięstwo 3:0”.

W kolejnym meczu, już w swojej hali na Bretnford, CBL Polonia zmierzy się z aktualnymi mistrzami kraju - drużyną z Sheffield. Początek spotkania o godzinie 15:00.

London Lynx - CBL Polonia London 3:1 (23:25, 26:24, 25:17, 25:23)