CBL Polonia Londyn: Great revange on rival

Siatkarze CBL Polonii Londyn (Fot.CBL Polonia Londyni)
CBL Polonia men bring the joy of volleyball to the club with good start of new season. CBL Polonia \\\\\\\\\\\\\\\\london won with london Lynx 3:1.

W pierwszym w 2015 roku spotkaniu Polonii w domowej hali rywalem była drużyna London Lynx. Goście wyprzedzają CBL Polonię w tabeli, a pierwszy mecz zespołów w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Lynx - w tej sytuacji ciężko ocenić kto był faworytem.  Polonia wciąż szuka swojej optymalnej formy w tym sezonie - na treningach do niedawna pojawiali się nowi zawodnicy. W takich warunkach na pewno ciężko budować kolektyw, który będzie z marszu wygrywał wszytko.

Mecz z Lynx Polonia rozpoczęła świetnie, prowadząc od początku do końca pierwszego seta. W pierwszej szóstce, jako atakujący, zagrał rozgrywający dopiero drugie spotkanie w barwach londyńskiej drużyny - Marcin Końpa. Jego punktowe zagrywki i pewnie kończone ataki dały sygnał do walki pozostałym zawodnikom. Pierwszy set zakończył się przy czternastu oczkach przyjezdnych. W drugiej odsłonie Polonia kontynuowała świetną grę, cała drużyna przy dopingu zebranych kibiców pokazywała, że ma w sobie naprawdę wielki potencjał.

“Trochę szukaliśmy optymalnego składu na ten sezon. Myślę, że w tym momencie jesteśmy już bardzo blisko. Rozgrywki wkraczają w kluczowy etap, po rozmowach z zawodnikami i trenerami czuję, że wszyscy już są gotowi do pokazania, na co nas naprawdę stać. Mamy naprawdę silną i świetnie zmotywowaną grupę zawodników, a do sztabu trenerskiego dołączył bezapelacyjnie najlepszy trener w tym kraju. Zajęło mi prawie dwa lata, aby namówić go na powrót do Polonii, ale z radością mogę powitać Vangelisa Koutouleasa w naszym teamie” - stwierdził Łuszcz.

W trzecim secie trenerzy dali odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, a na boisku pojawili się zmiennicy, którzy nie zdołali jednak wygrać seta. Czwarta odsłona to powrót do rozstawenia z wygranych partii i świetna gra zakończona zwycięstwem gospodarzy.

CBL Polonia pewnie wygrała z London Lynx 3:1. Teraz przed londyńczykami wyjazdowe spotkanie w ćwierćfinale Pucharu Anglii.

CBL Polonia Londyn - London Lynx 3:1 (25:14, 25:16, 18:25, 25:20)