Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Były wicepremier Wielkiej Brytanii nowym szefem spraw globalnych Facebooka

Były wicepremier Wielkiej Brytanii nowym szefem spraw globalnych Facebooka
Nicholas William Peter Clegg od 2007 do 2015 roku był liderem Liberalnych Demokratów, a w latach 2010–2015 wicepremierem Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Były wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg został nowym szefem komunikacji i spraw globalnych Facebooka. Zastąpi Elliota Schragego, który ustąpił ze stanowiska w czerwcu tego roku - podała wczoraj agencja Reutera.
Reklama

Jako lider brytyjskich Liberalnych Demokratów, Clegg w latach 2010-2015 sprawował urządz wicepremiera w rządzie Davida Camerona. Po zmianie władzy w 2015 roku pozostał w brytyjskim parlamencie do ubiegłorocznych wyborów.

Według Facebooka, w rekrutację byłego polityka osobiście zaangażowali się dyrektor generalny Mark Zuckerberg i dyrektor ds. operacyjnych Sheryl Sandberg. Rozmowy w sprawie dołączenia 51-letniego Clegga do amerykańskiego koncernu rozpoczęły się w zbliżonym czasie co ogłoszenie o ustąpieniu Schragego, który kierował komunikacją i polityką publiczną Facebooka przez ok. 10 lat. Schrage pozostanie w firmie jako doradca.

W strukturach Facebooka Clegg będzie odpowiadał bezpośrednio przed Sandberg. Pracę w firmie rozpocznie w poniedziałek 22 października.

Jego obowiązki będą obejmowały radzenie sobie z krytyką pod adresem firmy i zażegnanie kryzysu związanego z rolą platformy społecznościowej w szerzeniu dezinformacji przed i po amerykańskich wyborach prezydenckich w 2016 roku oraz z ujawnionym w marcu 2018 wycieku danych nawet 87 mln użytkowników do firmy Cambridge Analytica. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama