Menu

Były norweski skoczek narciarski Bjoern Einar Romoeren ma raka

Były norweski skoczek narciarski Bjoern Einar Romoeren ma raka
Bjoern Einar Romoeren ze srebrnym medalem, który zdobył na skoczni Holmenkollen w Oslo w lutym 2011 roku. (Fot. Getty Images)
Były skoczek narciarski Bjoern Einar Romoeren poinformował, że zmaga się z rakiem - doniosła światowa federacja (FIS). 'Rozpocząłem leczenie i przetrwam' - zaznaczył cytowany w komunikacie 38-letni Norweg, który o chorobie dowiedział się wiosną.
Reklama

"Piep...ć raka. Tej wiosny usłyszałem druzgoczące wieści - wykryto guza w moich plecach. To trudna sytuacja dla mnie i dla mojej rodziny. Rozpocząłem leczenie i przetrwam. Przede mną długa i ciężka droga, ale wygram tę walkę" - zaznaczył Romoeren, który jest pacjentem szpitala onkologicznego w Oslo.

Jak dodał, nie ma oporów przez rozmową o swojej chorobie, ale ta pozbawiła go energii i sił fizycznych.

"Dlatego nie chcę spędzać całego czasu na takich rozmowach, chcę go wykorzystać na powrót do zdrowia. Oznacza to, że nie będę teraz udzielał żadnych wywiadów z wyjątkiem tego, który jest już za mną i ukaże się w tym tygodniu w norweskiej gazecie Se und Hoer" - podkreślił.

Romoeren zakończył karierę w 2014 roku i obecnie jest jednym z dyrektorów marketingu w Norweskiej Federacji Narciarskiej (NSF). W latach 2005-11 był rekordzistą w długości skoku z wynikiem 239 m, który uzyskał na mamucie w Planicy. W karierze zdobył dwa złote medale oraz srebrny i brązowy mistrzostw świata w lotach narciarskich oraz dwa brązowe i srebrny narciarskich MŚ w drużynie. Indywidualnie zdobył brązowy medal olimpijski na dużej skoczni w 2006 roku.

W niedawnej przeszłości pojawiał się w mediach za sprawą kłopotów z prawem po jeździe samochodem pod wpływem alkoholu. Mieszka w Oslo z żoną i córką. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.12.2019
  GBP 5.065 złEUR 4.278 złUSD 3.857 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama