Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Były norweski skoczek narciarski Bjoern Einar Romoeren ma raka

Były norweski skoczek narciarski Bjoern Einar Romoeren ma raka
Bjoern Einar Romoeren ze srebrnym medalem, który zdobył na skoczni Holmenkollen w Oslo w lutym 2011 roku. (Fot. Getty Images)
Były skoczek narciarski Bjoern Einar Romoeren poinformował, że zmaga się z rakiem - doniosła światowa federacja (FIS). 'Rozpocząłem leczenie i przetrwam' - zaznaczył cytowany w komunikacie 38-letni Norweg, który o chorobie dowiedział się wiosną.
Reklama

"Piep...ć raka. Tej wiosny usłyszałem druzgoczące wieści - wykryto guza w moich plecach. To trudna sytuacja dla mnie i dla mojej rodziny. Rozpocząłem leczenie i przetrwam. Przede mną długa i ciężka droga, ale wygram tę walkę" - zaznaczył Romoeren, który jest pacjentem szpitala onkologicznego w Oslo.

Jak dodał, nie ma oporów przez rozmową o swojej chorobie, ale ta pozbawiła go energii i sił fizycznych.

"Dlatego nie chcę spędzać całego czasu na takich rozmowach, chcę go wykorzystać na powrót do zdrowia. Oznacza to, że nie będę teraz udzielał żadnych wywiadów z wyjątkiem tego, który jest już za mną i ukaże się w tym tygodniu w norweskiej gazecie Se und Hoer" - podkreślił.

Romoeren zakończył karierę w 2014 roku i obecnie jest jednym z dyrektorów marketingu w Norweskiej Federacji Narciarskiej (NSF). W latach 2005-11 był rekordzistą w długości skoku z wynikiem 239 m, który uzyskał na mamucie w Planicy. W karierze zdobył dwa złote medale oraz srebrny i brązowy mistrzostw świata w lotach narciarskich oraz dwa brązowe i srebrny narciarskich MŚ w drużynie. Indywidualnie zdobył brązowy medal olimpijski na dużej skoczni w 2006 roku.

W niedawnej przeszłości pojawiał się w mediach za sprawą kłopotów z prawem po jeździe samochodem pod wpływem alkoholu. Mieszka w Oslo z żoną i córką. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama