Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Burza śnieżna w Chicago. Odwołano loty i zamknięto szkoły

Burza śnieżna w Chicago. Odwołano loty i zamknięto szkoły
CNN przestrzega Chicago przed największą ilością śniegu od 2015 roku. (Fot. CNN/screenshot)
Odwołane loty, zamknięte szkoły i liczne wypadki samochodowe - to skutki burzy śnieżnej w Chicago. Niżowy front rozciągał się wczoraj nad całym regionem Wielkich Jezior i przesuwał w kierunku wschodniego wybrzeża USA.
Reklama

Z powodu intensywnych opadów śniegu odwołano ok. 1 250 lotów w Chicago i Detroit, około jedną piątą wszystkich zaplanowanych na lotniskach w tych miastach - informuje Reuters.

Burza śnieżna spowodowała "znacznie wyższą niż zazwyczaj" liczbę wypadków drogowych - przekazuje z kolei "Chicago Tribune".

W szkołach publicznych w Chicago odwołano zajęcia. Na podobne działania zdecydowały się władze w innych aglomeracjach regionu Wielkich Jezior, m.in. Detroit oraz Milwaukee.

Większość dróg w regionie pokrywa śnieg oraz lód, a widoczność jest znacznie ograniczona. Służby bezpieczeństwa apelują o ostrożność i pozostanie w domach.

Wczoraj front burzowy rozciągał się od stanu Montana na zachodzie USA po południowe Michigan. Burza zmierza w kierunku wschodniego wybrzeża USA, w tym Nowego Jorku. Służby meteorologiczne ostrzegają, że w niektórych miejscach może spaść nawet 36 cm śniegu.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama