Menu

Burmistrz Londynu zaprasza imigrantów z UE do City Hall

Burmistrz Londynu zaprasza imigrantów z UE do City Hall
Burmistrz stolicy wielokrotnie podkreślał wkład m.in. Polaków w rozwój tożsamości Londynu. (Fot. Getty Images)
Burmistrz Londynu Sadiq Khan zaprosił wszystkich mieszkańców Londynu do ratusza, aby wspólnie świętować europejską tożsamość. Wydarzenie o nazwie 'We Are All Londoners: Celebrating Our European Culture and Communities' ma na celu pokazać, jak ważną częścią tkanki miejskiej Londynu są imigranci z UE.
Reklama

Jednodniowy festiwal, jak określił wydarzenie sam Sadiq Khan, odbędzie się w sobotę, 21 września w budynku City Hall. Impreza jest darmowa, ale wcześniej należy się zarejestrować.

Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu burmistrza, "celem eventu jest pokazanie wkładu różnorodnych wspólnot europejskich w Londynie oraz pokazanie, że Londyn jest otwarty dla wszystkich".

Osoby, które przybędą na miejsce, będą mogły skorzystać z szeregu atrakcji takich jak wspólne próbowanie europejskich potraw, warsztaty, gry, panele dyskusyjne czy oglądanie występów muzycznych.

Na miejscu zorganizowane będą również pokazy filmowe, a specjalnie przygotowani eksperci udzielać będą porad prawnych. Pojawi się również specjalna strefa dla rodzin z dziećmi. 

Saqid Khan rozpoczął kampanię "We Are All Londoners", aby wesprzeć Europejczyków mieszkających w Londynie. (Fot. Getty Images)

Wydarzenie "We Are All Londoners" jest częścią starań burmistrza Londynu Sadiqa Khana, aby wesprzeć europejskich londyńczyków i pokazać, że Londyn jest również ich domem. Burmistrz wielokrotnie podkreślał, że londyńczycy z UE należą do tego miasta i należy im się pomoc - wcześniej organizował m.in. punkty bezpłatnych porad prawnych czy usług tłumaczeniowych. 

"Różnorodność Londynu jest kluczową częścią tego, co czyni nasze miasto tak wyjątkowym. Widzieliśmy, jak londyńczycy z UE pomagali definiować naszą stolicę od pokoleń i jestem dumny, że mogę zorganizować uroczystość na ich cześć w City Hall. Będzie to fantastyczna okazja dla londyńczyków i gości w każdym wieku, aby zjednoczyć się i dowiedzieć się więcej o naszych europejskich kolegach, sąsiadach i przyjaciołach - i pokazać, że Londyn jest naprawdę otwarty dla wszystkich" - przekazał Sadiq Khan.

Aby zapisać się na wydarzenie, należy zarejestrować się za pośrednictwem serwisu Eventbrite.

  Komentarze
  • On
   10 sierpnia, 14:31

   Jest dobrym burmistrzem.

  • Gdak
   12 sierpnia, 08:31

   UK to nie Europa. Dobrze, że wychodzą z UE. Wstyd przynoszą staremu kontynentowi. Szkoda tylko Szkotów.
   UK niby nowoczesny kraj ale mentalnie wycofany i przereklamowany. Był bogaty, bo nakradł przez 400 lat w imię wiekkich odkryć geograficznych. Wybielanie historii nic tu nie da. Wszystko wychodzi powoli na wierzch.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama