Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Burmistrz Londynu ponagla rząd w sprawie dodatkowych funduszy na policję

Burmistrz Londynu ponagla rząd w sprawie dodatkowych funduszy na policję
Londyńska policja zmaga się z brakami finansowymi. (Fot. Getty Images)
Włodarz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan wezwał dziś ministra spraw wewnętrznych Sajida Javida, aby niezwłocznie przekazał środki finansowe na rzecz londyńskiej policji.
Reklama

Zdaniem burmistrza, Londyn nie może sobie pozwolić na to, aby dłużej czekać na dodatkowe fundusze dla policji. Skala przestępczości w stolicy jest najwyższa od lat i po raz pierwszy większa niż w Nowym Jorku, który ma tyle samo mieszkańców.

Jak odnotowuje telewizja ITV, tylko od początku roku w wyniku porachunków gangów śmierć poniosły 74 osoby.

Podczas konferencji Police Federation, która miała miejsce w ubiegłym miesiącu, minister spraw wewnętrznych Sajid Javid przyznał, że służby w stolicy są niedofinansowane. Zgodził się również z twierdzeniem, że brak funduszy ma realny wpływ na zdolność policjantów do wykonywania obowiązków.

Mimo deklaracji poparcia, ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że nie będzie w stanie zapewnić dodatkowego finansowania dla Met Police przed opracowaniem budżetu w przyszłym roku.

Sadiq Khan wezwał rząd, aby nie zwlekał z przekazaniem pieniędzy . (Fot. Getty Images)

"Cieszę się, że fundusze dla policji są priorytetem dla ministra spraw wewnętrznych. Obawiam się jednak, że nie możemy sobie pozwolić na czekanie do przyszłego roku. Po raz pierwszy od 15 lat liczba aktywnych policjantów w stolicy spadła do 30 tysięcy. Ministerstwo musi zdać sobie sprawę z problemu i go rozwiązać, zanim będzie za późno" - przekazał  Sadiq Khan.

Według biura burmistrza, fundusze na Met Police zmalały od momentu, kiedy władzę na Wyspach przejęła Partia Konserwatywna. W perspektywie ostatnich 10 lat budżet zmniejszył się z ponad miliarda funtów do 730 milionów. W tym samym czasie liczba mieszkańców stolicy wzrosła do 10,65 mln.

Obecnie na londyńskich ulicach znajduje się jedynie 30 tys. funkcjonariuszy. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • PituPitu
   11 czerwca, 21:07

   Niech ze swojej pensji przeznaczy bo nieroby siedzacy na zasilkach sa chronieni przez wladze

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama