Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Burmistrz Londynu do kierowców: Sprawdźcie auta przed kwietniem

Burmistrz Londynu do kierowców: Sprawdźcie auta przed kwietniem
Początkowo system będzie działał jedynie w centrum brytyjskiej stolicy. (Fot. Getty Images)
8 kwietnia br. w centrum Londynu wystartuje system regulujący pobieranie opłat za wstęp do strefy niskoemisyjnej (ULEZ). W związku z tym burmistrz Sadiq Khan apeluje do kierowców, aby sprawdzili, czy ich pojazdy spełniają nowe surowe normy emisji spalin.
Reklama

System będzie monitorował i kontrolował pojazdy przejeżdżające przez określone obszary, identyfikując te, które nie spełniają norm emisji spalin dla stref niskoemisyjnych. Jeśli samochód nie będzie "eko", jego właściciel zapłaci za wjazd do centrum Londynu 12,5 funta. 

Kierowcy mogą skorzystać z prostego internetowego narzędzia kontroli TfL, aby sprawdzić, czy ich pojazd spełnia surowe, nowe normy emisji ULEZ.

Szacuje się, że w samej brytyjskiej stolicy zanieczyszczenia zabijają rocznie nawet 9 tys. osób. (Fot. Getty Images)

Początkowo system - pierwszy taki na świecie - będzie działał 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu jedynie w centrum brytyjskiej stolicy, a dokładniej na tym samym obszarze, co strefa płatnego wjazdu (Congestion Charge Zone). W ciągu trzech lat obejmie drogi północnego i południowego Londynu.

Ponad 300 znaków ostrzegawczych ULEZ jest obecnie instalowanych w całym centrum Londynu.  Uzupełnieniem kampanii informacyjnej są plakaty i banery cyfrowe w całej sieci TfL, akcja w mediach społecznościowych oraz reklamy w prasie, radiu i internecie.

Do chwili obecnej urzędnicy TfL skontaktowali się z trzema tysiącami firm, aby poinformować o wprowadzeniu ULEZ. Wielu przedsiębiorców potwierdziło już, że są gotowi na zmiany lub modernizują swoje pojazdy.

W całej Wielkiej Brytanii toksyczne powietrze odpowiada każdego roku za 40 tys. przedwczesnych zgonów. Ponadto, zwiększa też ryzyko astmy, raka czy demencji. Szacuje się, że w samej brytyjskiej stolicy zanieczyszczenia zabijają rocznie nawet 9 tys. osób.

 

  Komentarze


  • DIESEL
   7 stycznia, 16:37

   Czyli 12 futnow za wjazd do 1 strefy plus 12 funtow za to ze nie jestem eko zgadza sie??

  • Lukasz
   7 stycznia, 20:41

   Tak właśnie DIESEL. Do tego są pobakiwania, że od kwietnia 2021 do centrum będą mogły wjeżdżać TYLKO elektryczne samochody...które będą musiały i tak płacić Congestion Charge. Czyli szlak trafi mit, że to niby chodzi o nasze zdrowie, a nie ciągłe naciskanie kierowców aby albo płacili CCh albo VAT za nowe samochody. Tak czy tak kaska wpada:)

  • Dex
   7 stycznia, 20:48

   To co pisałem wczoraj...
   Niestety duzo małych i średnich biznesów pójdzie sie walić.

  • TRANSPORTER
   7 stycznia, 21:27

   To jest inna wersja podatku Macrona!!!
   TFL zarobi na tym około 700 mln rocznie.
   Teraz każdy biedak zastanowi się 2 razy czy jechać szrotem do centrum czy jednak pablik tańszy hehe.

  • Jan
   7 stycznia, 21:38

   Znow uk jest swiatowym liderem co tylko cieszy. Podbne systemy powoli pojawia sie tez w innych krajach.

  • Max
   8 stycznia, 00:07

   modernizuja pojazdy? nie mydlic oczu! SA ZMUSZENI sprzedac i kupic nowy, spelniajacy emisje. To jest dopiero przekret XXI wieku, ze tylko bogaci/firmy z nowymi autami beda mieli wjazd do centrum

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama