Menu

Bundesliga: Znany napastnik grał pod fałszywym nazwiskiem

Bundesliga: Znany napastnik grał pod fałszywym nazwiskiem
Silas Wamangituka nazywa się tak naprawdę Silas Katompa Mvumpa i urodził się 6 października 1998 roku. (Fot. Getty Images)
Piłkarz VfB Stuttgart Silas Wamangituka, strzelec 11 goli w minionym sezonie Bundesligi, ujawnił swojemu klubowi, że jego nazwisko i data urodzenia są inne. Zostały zmienione w przeszłości przez jego byłego agenta, który kontrolował go jako nastolatka.
Reklama
Reklama

Napastnik powiedział klubowi, że żył w strachu, odkąd jako nastoletni zawodnik opuścił Demokratyczną Republikę Konga, aby grać dla francuskiego klubu niższej ligi - Ales.

"To był dla mnie trudny krok, aby ujawnić swoją historię. Tylko dzięki wsparciu mojego nowego doradcy odważyłem się to zrobić" - przekazał piłkarz w oświadczeniu klubu.

Przyznał, że naprawdę nazywa się Silas Katompa Mvumpa, a jego data urodzenia przypada na rok wcześniej - 1998, a nie 1999. Jak dodał, dane osobowe zostały zmienione przez agenta w Belgii, który miał pełną kontrolę nad jego kontem bankowym i posiadaniem paszportu.

VfB Stuttgart oznajmił, że wspiera zawodnika i ma nazwisko agenta, o którym mowa. "Natychmiast podjęliśmy wszelkie kroki i poinformowaliśmy wszystkie niezbędne władze po tym, jak powiedział nam Silas. Upubliczniamy tę sprawę, aby podkreślić, że postępujemy w sposób przejrzysty" - podkreślił dyrektor sportowy Stuttgartu Thomas Hitzlsperger.

Napastnik dołączył do niemieckiego klubu w 2019 roku z FC Paris. W ostatnim sezonie zdobył w Bundeslidze 11 bramek, będąc najlepszym strzelcem VfB. 

Czytaj więcej:

Gdzie stawiają na młodych piłkarzy? O grę najłatwiej we Francji i w Niemczech

Oficjalnie: Tymoteusz Puchacz w Unionie Berlin

Bundesliga: Oliver Glasner nowym trenerem Eintrachtu Frankfurt

Wszołek piłkarzem Unionu Berlin

Bundesliga: Mark van Bommel trenerem VfL Wolfsburg

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.06.2021
  GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama