Bundesliga: Wygrana Borussii, gol Lewandowskiego

We wczorajszym spotkaniu 29. kolejki ligi niemieckiej Borussia Dortmund wygrała z Wolfsburgiem 2:1. Bramkę dla gości zdobył Olić, a na jego trafienie po przerwie odpowiedzieli Lewandowski i Reus.
Tym samym polski napastnik Robert Lewandowski zaliczył siedemnastą bramkę w Bundeslidze.

Dzięki temu zwycięstwu Borussia umocniła się na drugiej pozycji w tabeli. BVB ma na swoim koncie 58 punktów i o trzy punkty wyprzedza trzecią drużynę w tabli, Schalke.

Do niemałej niespodzianki doszło w innym meczu 29. kolejki Bundesligi. Augsburg wygrał u siebie z Bayernem Monachium 1:0 po golu Moldersa, kończąc niesamowitą serię meczów bez porażki Bawarczyków. Arkadiusz Milik spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Do tego czasu Bayern wygrał 25 spotkań i trzykrotnie podzielił się punktami. Wszyscy w monachijskim klubie liczyli na zakończenie sezonu bez porażki. Ta sztuka mistrzom kraju jednak się nie udała.

W innych meczach Werder Brema zremisował u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Di Santo, a na jego trafienie odpowiedział Goretzka. Reprezentant Polski Ludovic Obraniak wszedł na murawę w 89. minucie spotkania, Martin Kobylanski nie znalazł się w kadrze gospodarzy na ten mecz.

Kolejną porażkę zanotowała Norymberga, która uległa Borussii Moenchengladbach 0:2. Bramki dla gości strzelili Arango i Kruse z rzutu karnego. Ważne zwycięstwo odniósł za to Stuttgart, który pokonał Freiburg i opuścił strefę spadkową. Gole dla Szwabów zdobyli Maxim i Harnik.