Haaland double as Dortmund down Leipzig

Haaland (w środku) poprowadził wczoraj swój zespół do zwycięstwa! (Fot. Getty Images)
An Erling Haaland brace and a goal from Jadon Sancho gave Borussia Dortmund all three points in an entertaining 3-1 win away to RB Leipzig on Saturday.

20-letni napastnik nie grał przez cały grudzień, co odbiło się na postawie jego drużyny. Wrócił na początku stycznia (na mecz z Wolfsburgiem), a w spotkaniu w Lipsku poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

Do przerwy utrzymywał się jeszcze remis, ale od 55. do 84. minuty Borussia zdobyła trzy bramki. Najpierw trafił Anglik Jadon Sancho, a następnie dwukrotnie Haaland, który łącznie ma 12 bramek w obecnym sezonie. Gospodarzom na pocieszenie pozostało trafienie w 89. minucie rodaka Haalanda - Alexandra Sorlotha.

RB Lipsk nie wykorzystał więc piątkowej porażki lidera Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach 2:3 i wciąż zajmuje drugie miejsce. Ma 31 punktów i traci dwa do Bawarczyków. Drużyna z Dortmundu jest czwarta - 28 pkt.

"Wszyscy wiedzieli, że to był dla nas kluczowy mecz. Pokazaliśmy dobrą reakcję i zasłużyliśmy na to zwycięstwo" - oznajmił po meczu w Lipsku pomocnik BVB Emre Can.