Bundesliga: Weary Bayern Munich suffer first loss in 2020

Ostatnio Bayern został pokonany w Bundeslidze 7 grudnia ubiegłego roku. (Fot. Getty Images)
Days after securing the Super Cup, Bayern Munich were run out of Sinsheim, suffering their first loss of December 2019. With fixtures galore in the coming weeks, the treble winners showed they may struggle to keep up.

Trener Hansi Flick pozwolił odpocząć niektórym zawodnikom, którzy w czwartek wywalczyli Superpuchar UEFA, pokonując w Budapeszcie Sevillę 2:1 po dogrywce. W podstawowym składzie zabrakło m.in. strzelca jednej z bramek Leona Goretzki oraz asystującego wówczas Lewandowskiego.

Obaj ci piłkarze weszli na plac gry w pierwszym kwadransie drugiej połowy, ale wówczas gospodarze prowadzili już 2:1. Manuela Neuera pokonali Bośniak Ermin Bicakcic (16. minuta) i Munis Dabbur z Izraela (24.), a dla broniącego tytułu Bayernu trafił Thomas Mueller (36.).

W 77. minucie prowadzenie Hoffenheim podwyższył Andrej Kramaric, który w doliczonym czasie wykorzystał jeszcze rzut karny i ustalił wynik. Chorwat w dwóch pierwszych kolejkach zdobył pięć bramek i samodzielnie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Ostatnio Bayern został pokonany w Bundeslidze 7 grudnia ubiegłego roku, kiedy uległ Borussii Moenchengladbach 1:2. W 21 kolejnych spotkaniach odniósł 20 zwycięstw i raz zremisował. Sukcesy odnosił także w Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów, dzięki czemu zakończył sezon z potrójną koroną.

Dwa miesiące przed porażką z Borussią Bawarczycy przegrali także z Hoffenheim 1:2. Ten zespół potrafił przynajmniej raz pokonać mistrzów Niemiec w czterech z ostatnich pięciu sezonów.

Ta kolejka Bundesligi była nietypowa. Żadna z czołowych drużyn nie zdołała odnieść zwycięstwa. Porażkę poniosła także Borussia Dortmund, która bez Łukasza Piszczka w kadrze meczowej, uległa na wyjeździe Augsburgowi 0:2. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Rafał Gikiewicz, a rezerwowym był Robert Gumny.

Hoffenheim i Augsburg to na razie jedyne zespoły z sześcioma punktami.

Z kolei ekipy RB Lipsk i Bayeru Leverkusen zremisowały 1:1, a takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Borussii Moenchengladbach z Unionem Berlin.

W innym meczu tej kolejki VfB Stuttgart, z Marcinem Kamińskim na ławce rezerwowych, pokonał na wyjeździe FSV Mainz 4:1. Zwycięstwo odniósł również inny beniaminek - Arminia Bielefeld, która na swoim stadionie wygrała z FC Koeln 1:0.

W piątek Hertha Berlin, w której całą pierwszą połowę rozegrał Krzysztof Piątek, przegrała u siebie z Eintrachtem Frankfurt 1:3.

Robert Lewandowski nominowany do nagrody "Piłkarz Roku UEFA"