Bundesliga: RB Lipsk wciąż w grze o mistrza. Bayern musi poczekać

RB Lipsk wykorzystał wczoraj grę w przewadze. (Fot. Getty Images)
Piłkarze RB Lipsk wygrali wczoraj u siebie z VfB Stuttgart 2:0 (0:0), co oznacza, że Bayern Monachium nie może jeszcze oficjalnie świętować dziewiątego z rzędu tytułu mistrza Niemiec. Między tymi dwoma zespołami jest teraz siedem punktów różnicy na korzyść Bawarczyków i trzy mecze do rozegrania.

Mało prawdopodobne wydaje się, żeby Bayern, w którego barwach gra Robert Lewandowski, wypuścił mistrzostwo z rąk, ale na świętowanie musi jeszcze poczekać.

RB Lipsk od 13. minuty grał wczoraj w przewadze, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Naouirou Ahamada. Pierwsza bramka padła w 46. minucie po strzale Amadou Haidary, a druga 20 minut później z rzutu karnego, którego wykorzystał Emil Forsberg.

To i tak najmniejszy wymiar kary, bo ekipa prowadzona przez Juliana Nagelsmanna miała znacznie więcej okazji, ale brakowało skuteczności.

Beniaminek ze Stuttgartu zanotował czwartą porażkę z rzędu, ale mimo wszystko znajduje się na bezpiecznym 10. miejscu w tabeli.