Bundesliga: Lewandowski's goal did not save Bayern from defeat

To pierwsza porażka Bayernu od 13 stycznia... (Fot. Getty Images)
The leader of the German league table, Bayern Munich, lost in Frankfurt to Eintracht 1-2 in the 22nd round. The visitors' goal was scored by Robert Lewandowski, who already has 26 league goals this season and is the most effective in this competition.

Kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki w 53. minucie, zmniejszając stratę na 1:2. W pierwszej połowie dla gospodarzy trafili Japończyk Daichi Kamada (12. minuta) oraz Amin Younes (31.).

To pierwsza porażka broniących tytułu Bawarczyków od 13 stycznia, kiedy z Pucharu Niemiec sensacyjnie wyeliminował ich drugoligowy Holstein Kiel. Wciąż będą jednak liderami tabeli Bundesligi - mają 49 punktów, o pięć więcej od drugiego RB Lipsk. Wicelider zagra w niedzielę na wyjeździe z Herthą Berlin, której piłkarzem jest Krzysztof Piątek.

Na trzecim miejscu z 42 punktami jest VfL Wolfsburg, który w piątek wygrał na wyjeździe z Arminią Bielefeld 3:0. W drużynie gości od 83. minuty grał Bartosz Białek.

Tyle samo punktów ma Eintracht, który sklasyfikowany jest za Wolfsburgiem ze względu na minimalnie gorszy bilans bramek. Zespół z Frankfurtu odniósł piąte ligowe zwycięstwo z rzędu i pozostaje niepokonany od 11 grudnia. W sobotę nie grał jego najlepszy strzelec Portugalczyk Andre Silva, który z 18 golami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.