Bundesliga: Gol Lewandowskiego, Borussia górą w Hanowerze

Robert Lewandowski jak zawsze nie zawiódł kibiców Borussi (fot. Getty Images)
Hannover 96 przegrał u siebie z Borussią Dortmund 0:3 (0:1) w sobotnim spotkaniu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Pierwszego gola dla gości strzelił dwie minuty przed przerwą Mats Hummels, a siedem minut po wznowieniu gry do siatki gospodarzy trafił również Robert Lewandowski. Polak wykorzystał podanie Ormianina Mkhitaryana. Zwycięstwo Borussii przypieczętował w doliczonym już czasie gry Marco Reus.

Przyszły napastnik Bayernu sześć minut przed końcem został zmieniony przez Juliana Schiebera. Cały mecz zapisał na swoim koncie natomiast Łukasz Piszczek. Dzięki tej wygranej Borussia zachowała pozycję wicelidera tabeli.

Na samym szczycie panuje Bayern, który tym razem wygrał na wyjeździe z FSV Mainz 2:0. Obie bramki dla Bawrczyków padły w samej końcówce. Najpierw prowadzenie dał Bastian Schweinsteiger, a ekipę z Moguncji pogrążył Mario Goetze.