Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Budżet 2019: Podwyżki cen papierosów, paliwa i energii

Budżet 2019: Podwyżki cen papierosów, paliwa i energii
Na szczycie listy znajduje się podatek od emisji dwutlenku węgla, oznaczający podrożenie kosztów ogrzewania i utrzymania pojazdów. (Fot. Getty Images)
Na 2019 rok planowane są podwyżki cen paliwa, węgla i papierosów - zebrane w ten sposób środki mają pokryć zwiększone nakłady na zasiłki socjalne oraz obniżkę podatku dochodowego. We wtorek minister finansów Paschal Donohoe przedstawi w sejmie projekt przyszłorocznego budżetu.
Reklama

Autorzy zestawienia zaplanowali wprowadzenie serii ukrytych podatków dla pracowników i firm. Na szczycie listy znajduje się podatek od emisji dwutlenku węgla, oznaczający droższe koszty ogrzewania i utrzymania pojazdów - informuje Independent.ie.

Jednocześnie 300 tys. właścicieli domów odczuje zmniejszenie ulgi Mortgage Interest Relief o kolejne 25%, a palacze - podwyżkę akcyzy na tytoń.

Według informacji portalu, “istnieje zgoda co do tego, że wprowadzone zostaną zmiany w specjalnej 9-procentowej stawce VAT dla restauracji i hoteli”.

Palacze odczują podwyżkę akcyzy na tytoń. (Fot. Getty Images)

“Większość tegorocznego budżetu będzie powieleniem zeszłorocznego planu. Musimy obniżyć podatek dochodowy, jednak biorąc pod uwagę, jak małymi środkami dysponujemy, zmiany będą musiały zostać sfinansowane przez podwyższenie podatków gdzieś indziej” - tłumaczył jeden z ministrów, na który powołuje się portal.

Rząd obecnie dysponuje €3,4 mld na nowe wydatki wprowadzone od przyszłego roku, jednak €2,6 mld zostało już przeznaczone na pokrycie podwyżek w sektorze publicznym i demografii.

“Źródła potwierdzają, iż władze głowią się nad sposobami podwyższenia podatków. Pewne jest wprowadzenie podatku od emisji dwutlenku węgla, na którym najbardziej ucierpią pracownicy i mieszkańcy wsi. Poszukiwane są sposoby na złagodzenie tego efektu. Jednym z nich jest podwyższenie dodatku na ogrzewania dla osób na długoterminowych zasiłkach” - kontynuuje serwis.

 

  Komentarze


  • Antykler
   7 października 2018, 17:02

   Taaa... Dziękujemy wam narodowi socjaliści z Pisu;)

  • Darek
   7 października 2018, 18:37

   Umiesz czytać to w Irlandii

  • THC
   8 października 2018, 06:59

   I co z tego. Z roku na rok jest lepeij. hue hue hue ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama