Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjskie ministerstwo chce ograniczenia dostępu młodzieży do serwisów społecznościowych

Brytyjskie ministerstwo chce ograniczenia dostępu młodzieży do serwisów społecznościowych
Media społecznościowe są coraz popularniejsze wśród brytyjskich dzieci i nastolatków. (Fot. Thinkstock)
'Nie chciałbym takich restrykcji dla dorosłych, ale dla najmłodszych jest to odpowiednie rozwiązanie, aby ograniczyć ich szkodliwy związek z technologią' - ocenił brytyjski minister Matthew Hancock. Minister zasugerował, że rząd powinien podjąć walkę z uzależnieniem od technologii wśród młodych ludzi już teraz.
Reklama

Zdaniem ministra Matthew Hancocka, media społecznościowe mają negatywny wpływ na najmłodszych Brytyjczyków. Minister chciałby wprowadzić liczne ograniczenia wiekowe, które przydzielałyby młodzieży "rozsądny limit czasowy" w serwisach social media.

Zapowiedzi brytyjskiego posła poprzedziły wcześniejsze wypowiedzi ministra zdrowia Jeremy'ego Hunt'a, który ocenił, że "zbyt częste korzystanie z mediów społecznościowych ma destrukcyjny wpływ na młodych ludzi, tak samo jak palenie czy otyłość".

Niedawna ankieta przeprowadzona przez związek Association of School and College Leaders wykazała dodatkowo, że istnieje pewien związek pomiędzy zdrowiem psychicznym, a nadmierną aktywnością w social mediach. Informacje te jeszcze wcześniej potwierdził m.in. raport Royal Society for Public Health. 

Według oficjalnych danych Royal Society for Public Health, ponad  850 tys. dzieci w UK poniżej 16. roku życia cierpi na choroby psychiczne.

Rząd Wielkiej Brytanii nie ustosunkował się do propozycji ministra, ale zapowiedział, że chce wprowadzić rozwiązania, które uczynią z UK "najbezpieczniejsze miejsce, w którym można być online". W tym celu nawiązano m.in. współpracę z takimi serwisami jak Facebook czy Snapchat, które jeszcze w tym roku będą musiały wprowadzić nowe rozwiązania chroniące młodych ludzi.

 

  Komentarze


  • Tom
   12 marca, 14:18

   No i słusznie.

  • Lukasz
   12 marca, 14:47

   Zamiast porzadnej edukacji dla dzieci i rodzicow rzad jak zawsze chce cenzurowac bo taniej i wiecej wladzy dla swin przy korycie.

  • Jajaj
   12 marca, 19:36

   bo wiedza ze usa/rosja ich szpieguja

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama