Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjskie miasto wyrzuciło McDonald's. Teraz walczy z siecią hoteli Premier Inn

Brytyjskie miasto wyrzuciło McDonald's. Teraz walczy z siecią hoteli Premier Inn
Mieszkańcy wygrali z McDonald's. Jak pójdzie im z hotelem? (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Tavistock (hrabstwo Devon) pozbyli się już ze swojego miasta restauracji McDonald's, a teraz walczą z budową hotelu sieci Premier Inn. Wszystko po to, aby chronić lokalny biznes - informuje 'Metro'.
Reklama

Mieszkańcy nie chcą dopuścić do powstania hotelu w sercu ich malowniczego miasta położonego na skraju wrzosowiska Dartmoor. Boją się, że inwestycja "zabije" lokalne firmy B&B oraz mniejszych dostawców.

Ludzie mieszkający w Tavistock są znani ze swojej niechęci do korporacyjnych gigantów. Dziesięć lat temu pokazali drzwi sieci McDonald’s. Restauracja musiała się zamknąć po tym, jak mieszkańcy ignorowali i omijali szerokiem łukiem lokalny oddział fast-foodowego giganta. 

Teraz robią wszystko, żeby nie dopuścić do powstania hotelu Premier Inn. Andy Coulson z Tavistock wystosował petycję wzywającą lokalne władze do zablokowania tej wielomilionowej inwestycji. Jego zdaniem, nowe miejsca pracy stworzone przez hotel z 80 pokojami nie zrekompensują nagłego spadku lokalnego zatrudnienia. 

Co na to wszystko Premier Inn? "Lokalizacje w pobliżu Dartmoor National Park są bardzo popularnymi wyszukiwaniami na naszej stronie internetowej, a jak dotąd nie mamy hotelu w zachodnim Devon - poza głównymi miastami" - oświadczył rzecznik sieci.

"Szukamy okazji wokół Dartmoor, w tym w Tavistock i Okehampton. Rozmawialiśmy z właścicielami ziemskimi, ale na tym etapie nie ma żadnych konkretnych ustaleń. Na pewno będziemy prowadzić w tej sprawie konsultacje z lokalną społecznością" - dodał.

 

  Komentarze


  • Alinka
   11 lutego, 20:53

   Brawo Krzychu Kwoczko! Wszystkie brytyjskie miasta większe i mniejsze są monotonne i podobne do siebie.Często odbywam podróże służbowe po...Polsce,tak - po Polsce.Każde miasto ma swój urok.Różnorodna architektura bez ceglanych budynków,aranżacje sklepów i lokali gastronomicznych na poziomie większym niż w UK.Firmy,które odwiedzam w ciekawych biurowcach gustownie urządzonych bez brytyjskiej sztampy i szarości.Natomiast lubię chodzić po marketach spożywczych i widzę,że asortyment i wybór produktów jest olbrzymi.W UK we wszystkich sklepach te same produkty tych samych marek...Do znudzenia...

  • Pancio
   11 lutego, 22:11

   Brawo

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.08.2019
  GBP 4.753 złEUR 4.352 złUSD 3.920 złCHF 4.007 zł

  Sport


  Reklama