Menu

Brytyjskie media: Rośnie zainteresowanie wyjazdami do Polski

Brytyjskie media: Rośnie zainteresowanie wyjazdami do Polski
Brytyjczycy od lat szczególnie upodobali sobie Kraków jako cel weekendowych wyjazdów zagranicznych. (Fot. Getty Images)
Kurcząca się lista krajów, do których można wyjechać z Wielkiej Brytanii bez konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny po powrocie, sprawia, że zainteresowanie wyjazdami do nich znacząco rośnie. Dotyczy to zwłaszcza Włoch, Turcji oraz Polski - zauważa 'The Times'.
Reklama

W czwartek z listy państw i terytoriów uznawanych za bezpieczne brytyjski rząd skreślił Danię, Islandię, Słowację i Curacao, a w piątek Barbados. Oznacza to, że od momentu jej ogłoszenia na początku lipca spadło z niej już 35 państw i terytoriów, a dopisano zaledwie kilka. Na dodatek krajami bezpiecznymi przestały być tak popularne kierunki wyjazdów wakacyjnych Brytyjczyków jak Hiszpania, Francja, Portugalia, Chorwacja czy Malta.

Coraz mniejsze możliwości wyjazdów bez konieczności kwarantanny po powrocie powoduje, że rośnie popyt na podróże do krajów bezpiecznych. Według danych z internetowej porównywarki cen Travelsupermarket, zainteresowanie wyjazdami w październiku do Grecji - mierzone liczbą wyszukiwań - spadło w ciągu ostatnich dwóch tygodni o 17 proc., bo jak się oczekuje, niedługo kraj ten również przestanie być uznawany za bezpieczny.

O 15 proc. wzrosło natomiast w tym samym okresie zainteresowanie wyjazdami do Turcji, o 18 proc. do Włoch, a najbardziej - o 25 proc. - do Polski. W przypadku Polski Brytyjczycy szukają przede wszystkim krótkich weekendowych wyjazdów do Krakowa i innych dużych miast.

Ta sytuacja może się jednak wkrótce zmienić, bo wczoraj po południu Polska została dodana na listę obserwacyjną. Liczba nowych zakażeń koronawirusem z ostatnich siedmiu dni w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wynosi obecnie 16,4. Brytyjski rząd zwykle podejmuje decyzję o skreśleniu danego kraju z listy bezpiecznych, gdy wskaźnik ten przekracza 20.

Czytaj więcej:

Irlandia: Polska na nowej "zielonej liście" krajów, do których można podróżować

Niemcy ostrzegają przed podróżami m.in. do Czech i Francji

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla podróżnych z kolejnych krajów

  Komentarze
  • Wincent
   26 września, 15:43

   Ta do Krakowa i szczać pijany do fontanny.

  • Kendall
   26 września, 19:47

   I co z tego,że PL jest na "liście obserwacyjnej" - i tak nie będzie żadnego bana na loty. Perspektywa kwarantanny po powrocie z PL do UK spędza sen z powiek przedsiębiorcom. Nie mogą sobie na to pozwolić przed sezonem wzmożonych zakupów i robienia "brexitowych" zapasów przez klientów. U nas w firmie przez głupi decyzje o kwarantannie przy przejazdem przez Francję trzech kluczowych operatorów skomplikowanych maszyn produkcyjnych spowodowało wyłączenie jednego wydziału,bo nie było kim ich zastąpić a na overtime nie było chętnych wśród innych operatorów...

  • Janusz
   26 września, 21:11

   Paweł Lamch@ Jak siedzisz w Polsce, to po co czytasz Londynek i wszystko, co dotyczy tej zarazy ?

  • Polak uk
   26 września, 21:42

   To jest dla przecietnego polaka najgorsza z mozliwych wiadomosci brytyjski turysta na wakacjach w Polsce widzalem takich w Gdansku ostatnio tylko bluzki przeklenstwa i drwiny z polakow na kazdym kroku a przecietny polak nie znajacy angielskiego mysli jacy oni to fajni tacy usmiechnieci tak sobie cos opowiadaja a oni rzucali przeklenstwami na kazdego przechodnia.

  • Do Polaka w UK
   27 września, 09:16

   Słuchaj jak znam Anglików. To oni w sumie nie lubią nikogo i siebie nawzajem też nie lubią.
   Nigdy mnie nie interesowało co sobie myślą o mnie bo to tak jakby mnie interesowało co o mnie myśli goryl z drzewa.

  • Mecenas
   27 września, 10:03

   Rosnie zainteresowanie bo... Janusze i Krystyny wracaja do Polski z podkulonymi ogonami ze zmywakow

  • Qwert
   27 września, 10:17

   Do * Mecenas* Przynajmniej byli zarobili ,są pracowici u odważni bo taki wyjazd wymaga też odwagi a Ty z pensją 1700 PLN siedzisz na dupie i wybierasz najtańsze produkty z biedy a mecenasem to możes z być drewnianego kibla u babci za stodołą.

  • Janusz
   27 września, 17:24

   Qwert@ Szkoda czasu na takich, jak " Mecenas ". Oni nam po prostu zazdroszczą. Może inaczej. Zżera ich zawiść. To takie polskie. A poza tym " Mecenasie " nie znam nikogo, kto pracuje, lub pracował na zmywaku w Anglii. To tak samo, jak z koronawirusem. Nikt nie miał z nim styczności, a wszyscy o nim mówią.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama