Brytyjskie media: Celtic zniszczony w Polsce!

Rewanż odbędzie się 6 sierpnia na obiekcie Murrayfield w Edynburgu (Fot. Getty Images)
Media na Wyspach skrytykowały postawę Celtiku Glasgow w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów z Legią w Warszawie. Szkocki zespół przegrał wczoraj aż 1:4. 'Celtic zniszczony w Polsce' - napisano na stronie 'Sky Sports'.

Goście prowadzili na Łazienkowskiej po trafieniu Calluma McGregora już w ósmej minucie, ale później dwie bramki zdobył Miroslav Radovic, a po jednej Michał Żyro i Jakub Kosecki.

"Ronny Deila poniósł koszmarną pierwszą porażkę na stanowisku trenera mistrzów Szkocji" - napisali dziennikarze BBC. Jak dodali, "gdyby nie heroiczna postawa w kilku sytuacjach bramkarza Frasera Forstera, mogło być jeszcze większe zakłopotanie".

W drugiej połowie pomocnik Legii Ivica Vrdoljak nie wykorzystał dwóch "jedenastek". Goście grali od 44. minuty w dziesiątkę - czerwoną kartkę za faul przed polem karnym zobaczył Nigeryjczyk Efe Ambrose.

Rewanż odbędzie się 6 sierpnia na obiekcie Murrayfield w Edynburgu, bowiem stadion mistrzów Szkocji jest jedną z aren Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej. "Celtic potrzebuje monumentalnego występu na Murrayfield" - podkreślono na stronie BBC.

Suchej nitki na mistrzach Szkocji nie zostawił "Sky Sports". "Celtic zdemoralizowany w Polsce" - głosi tytuł tekstu, a kolejne zdanie mówi o "zniszczeniu" Celtiku.

"Nikt nie spodziewał się tak tragicznego występu" - dodali dziennikarze "Sky Sports".

Jak podkreślono w opisie meczu, piłkarze mistrza Szkocji wiedzą, że ich wycieczka do Polski mogła skończyć się jeszcze gorzej.

Legia Warszawa – Celtic Glasgow 4:1 (2:1).

Bramki: dla Legii – Miroslav Radovic (10', 36'), Michał Żyro (84'), Jakub Kosecki (90'); dla Celtiku – Callum McGregor (8').

Żółte kartki: Legia – Inaki Astiz, Jakub Kosecki; Celtic - Charlie Mulgrew, Beram Kayal, Leigh Griffiths. Czerwona kartka: Celtic - Efe Ambrose (44', faul).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski – Michał Żyro (87' Marek Saganowski), Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk (75' Jakub Kosecki) – Miroslav Radovic.

Celtic Glasgow: Fraser Forster – Mikael Lustig, Efe Ambrose, Virgil van Dijk, Adam Matthews – Callum McGregor, Stefan Johansen, Charlie Mulgrew, Teemu Pukki (46' Beram Kayal), Inge Jo Berget (63' Emilio Izaguirre) – Cris Commons (75' Leigh Griffiths).

Sędzia: Pol van Boekel (Holandia). Widzów: ok. 25 tys.