Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjskie gminy zwiększą opłaty parkingowe?

Brytyjskie gminy zwiększą opłaty parkingowe?
Opłaty parkingowe w UK już teraz nie należą do najniższych. (Fot. Getty Images)
Kierowcy w UK zapłacą nawet 45 procent więcej za zaparkowanie swojego pojazdu na ulicy - donoszą eksperci po przeprowadzeniu analizy raportów z brytyjskich gmin. Według najnowszych danych, władze miast nie radzą sobie z coraz wyższymi kosztami utrzymania dróg.
Reklama

Raport stworzony przez jednostkę rządową Local Government Information Unit wydał wszystkim brytyjskim gminom zalecenie, aby podnieśli opłaty za parkowanie. Pozyskane w ten sposób pieniądze mają na celu załatanie budżetowej dziury związanej z coraz bardziej kosztownym utrzymaniem dróg.

Jak ocenili eksperci, podniesienie opłat parkingowych dla mieszkańców i turystów o 45 procent pozwoli na dalsze utrzymanie obecnego standardu konserwacji jezdni i chodników.

Nie wszystkie gminy odniosły się do pomysłu przychylnie, zwracając uwagę, że opłaty parkingowe już są wysokie. W ramach alternatywy poparto jednak inicjatywę, aby wprowadzić dodatkową opłatę za parkowanie w niedziele.

"Gminy, które zdecydują się na podwyżki, strzelą sobie w stopę. Za kilka lat będą mogły w całości zatrzymać dla siebie wszystkie lokalne podatki od komercyjnych nieruchomości. Jeśli jednak dojdzie do podwyżek opłat parkingowych, podatki te spadną, ponieważ biznes odczuje coraz większą niechęć ludzi do robienia zakupów na mieście w obliczu drogich parkingów" - ocenił Alex Wild z TaxPayers' Alliance na łamach telewizji ITV News.

Tymczasem prawie połowa odwołań od mandatów za złe parkowanie jest w Wielkiej Brytanii uznawana - poinformowało niedawno BBC. Firma ubezpieczeniowa RAC określiła dane jako "niepokojące", a zdaniem władz miejskich świadczą one o efektywności procesu odwoławczego.

 

  Komentarze


  • Lukasz
   12 marca, 11:52

   Kasa na benefity dla pasozytow roznej masci z nieba nie spadnie to trzeba kreatywnie doic obywateli.

  • NocnyMarek
   12 marca, 12:45

   ‚Wyższe koszty utrzymania dróg' wow jak pięknie ujęte. W życiu nie widziałem takiej ściemy jaka drogowcy tu odwalają od dłuższego czasu.
   Nocą większość dróg pozamykana i udają ze robią. Siedzą w autach cała noc, grzeją te auta bo zimno w tyłek do 5 rano a później zbierają pachołki i tak jeszcze z 5 lat. Masakra jeżdżę nocą i obserwuje to towarzystwo normalnie parodia ale przy okazji życzę powodzenia w utrzymywaniu darmozjadow.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama