Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjskie dzieci "bardziej zakompleksione niż kiedykolwiek"

Brytyjskie dzieci "bardziej zakompleksione niż kiedykolwiek"
Młodzi mieszkańcy Wysp czują się niezadowoleni z własnego wyglądu. (Fot. Thinkstock)
Brytyjskie dzieci są coraz bardziej niezadowolone ze swojego wyglądu zewnętrznego - stwierdziła firma technologiczna Simba. Co 4. młody człowiek uważa swoje ciało za największe zmartwienie.
Reklama
Reklama

"4 na 10 osób poniżej 16. roku życia doświadczyło negatywnych lub obraźliwych komentarzy na temat swojego wyglądu, a dla co 3. dziecka fizyczność jest powodem obawy o to, czy jest akceptowane i lubiane przez otoczenie. Co 6. ankietowany obawia się, że jest inny i odstaje od grupy" – przytacza wyniki badania "Metro".

Według specjalistów, samopoczucie dzieci pogarszają zdjęcia celebrytów, do których mają dzięki smartfonom nieograniczony dostęp. Telefony z internetem jednocześnie są kanałem, przez który docierają do nich negatywne opinie i docinki.

"W świecie coraz bardziej nastawionym na wygląd nie ma się co dziwić, że młodzi ludzie czują się bardziej niż kiedykolwiek oceniani. Mają również poczucie, że muszą zawsze jak najlepiej wyglądać. Osobowości YouTube'a, blogerzy i wpływowe osoby w mediach społecznościowych bardziej od tradycyjnych celebrytów są postrzegane jako realne i osiągalne. Dzieci próbują także dorównywać słynnym postaciom, które są jeszcze bardziej zadbane i atrakcyjne" – komentuje serwis.

Za najbardziej nastawione na promowanie urody uważa się obecnie Instagram i Snapchat. Zdaniem ekspertów, zamieszczane w tych mediach społecznościowych obrabiane elektronicznie zdjęcia najgorzej wpływają na zdrowie psychiczne dzieci.

"Tego typu fotografie powinny być oznaczane jako przetwarzane. Jako społeczeństwo powinniśmy pomagać dzieciom czuć się dobrze z tym, kim są i jak wyglądają. Świat mody, muzyki i reklamy powinien wykazywać większą empatię i promować autentyczne i różnorodne sylwetki" – podkreśla Tom Madders, dyrektor w organizacji YoungMinds.

Tymczasem obawy i gonitwa myśli przeszkadza 72% młodych ludzi w nocnym wypoczynku, co wpływa na koncentrację, wyniki w szkole oraz relacje z innymi.

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 28.03.2024
    GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama