Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjskie MSZ: Może nie dojść do Brexitu

Brytyjskie MSZ: Może nie dojść do Brexitu
Brexit jest zagrożony? Na to wskazuje wypowiedź szefa MSZ. (Fot. Getty Images)
Jeśli wynegocjowane przez brytyjską premier Theresę May z UE porozumienie w sprawie Brexitu nie uzyska w przyszłym tygodniu aprobaty Izby Gmin, do Brexitu może nie dojść - oświadczył dziś minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt.
Reklama

Szef MSZ ostrzegł, że jeśli parlament odrzuci to porozumienie, może dojść do "paraliżu Brexitu", a w efekcie do wstrzymania planowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Hunt wyraził zarazem przekonanie, że brytyjski parlament jest zdecydowany nie dopuścić do Brexitu bez porozumienia.

W listopadzie rząd w Londynie zakończył negocjacje z Komisją Europejską w sprawie niezbędnego porozumienia, ale nie zostało ono jeszcze przyjęte przez brytyjski parlament. Pierwotnie głosowanie nad tym porozumieniem było zaplanowane na połowę grudnia, ale z obawy przed porażką rządu na dużą skalę zostało przełożone i odbędzie się we wtorek 15 stycznia.

Zdaniem ekspertów, szefowa mniejszościowego rządu ma niewielkie szanse na zwycięstwo - sprzeciw zapowiedziały nie tylko wszystkie partie opozycyjne, ale także ponad 100 deputowanych rządzącej Partii Konserwatywnej oraz 10 posłów północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów (DUP), którzy dotychczas wspierali gabinet May.

Wczoraj również japoński premier Shinzo Abe podkreślił znaczenie porozumienia Wielkiej Brytanii z Unią Europejską ws. warunków wyjścia ze Wspólnoty, dodając, że "liczy na uniknięcie scenariusza Brexitu bez umowy, co jest też życzeniem całego świata". Abe wypowiedział się podczas krótkiego pobytu w Londynie, gdzie został przyjęty na Downing Street przez brytyjską premier Theresę May.

Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską 29 marca br.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   11 stycznia, 11:10

   Dziękujemy możemy się rozejść zrobił w konia cameron wszystkich Teresa i jej partia zarobiła krocie na tym cyrku i w dupie maja wole ludu.Bylo wiadomo ze brexitu nie będzie tylko robienie ludzi w balona.polski rzad to tragedia ale rząd angielski to jakiś cyrk.

  • Jezus
   11 stycznia, 11:23

   UK musi budowa mosty a nie stawiac mury ! premier May tego nie rozumie tylko niszczy przyszlosc mlodych Brytyjczykom.

  • Przemko
   11 stycznia, 12:45

   Wczoraj!!! Czytałem że Tereza NA PEWNO I BEZWZGLĘDNIE 29 marca wyprowadzi uk z UE a dziś jej własny minister podważa jej slowa. Lol. Ta baba nie ma żadnego szacunku. Ps. Mówiłem? Br nie bedzie.

  • Owca
   11 stycznia, 13:13

   Nie bluźnij! "Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno".

  • Grzesiek
   11 stycznia, 16:12

   Latający cyrk Monty Pythona

  • Any
   11 stycznia, 20:15

   I znowu "Mundrole" w akcji, prosto z polanda wrócili z zapasami i "akcja"

  • POLAK
   11 stycznia, 21:19

   brexit bedzie 29 czy chcecie czy nie trzeba ogladac angielska tv

  • Michael
   11 stycznia, 21:45

   dojdzie , dojdzie do brexitu . wojna gospodarcza juz dawno sie zaczela a narazie w białych rekawiczkach. bedzie ciekawie pod koniec marca. kazdy czeka zeby zobaczyc jak small britain sobie poradzi. to bedzie nauczka dla innych pokolen jak dbac o ojczyzne

  • Me
   12 stycznia, 03:20

   Ty wiesz o czym mówisz półgłówku?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama