Menu

Brytyjski żołnierz wypadł z okna w hotelu w Warszawie. Zginął na miejscu

Brytyjski żołnierz wypadł z okna w hotelu w Warszawie. Zginął na miejscu
Jak zauważono, brytyjscy żołnierze przybyli do Warszawy na obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. (Fot. Getty Images)
Brytyjski żołnierz zginął dziś w nocy w jednym ze stołecznych hoteli - donosi portal TVN Warszawa. Jak podaje prokuratura, mężczyzna wypadł z siódmego piętra hotelu po imprezie alkoholowej.
Reklama

Do tragedii doszło w hotelu przy ulicy Gizów 1 w warszawskiej dzielnicy Wola. Na miejsce wezwano policję, żandarmerię wojskową i prokuraturę.

"Z poczynionych na tym etapie ustaleń wynika, iż w hotelu było zakwaterowanych kilkudziesięciu żołnierzy brytyjskich. Część z nich uczestniczyła w spotkaniu, w trakcie którego spożywano alkohol. W trakcie spotkania jeden z żołnierzy wypadł z siódmego piętra budynku, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu" - poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak wskazuje TVN Warszawa, wyjaśnieniem tej sprawy zajmą się Żandarmeria Wojskowa i Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak zaznacza Łapczyński, "w czynnościach biorą również udział funkcjonariusze brytyjskiej żandarmerii".

"Na tym etapie postępowania, do czasu zakończenia czynności ze wszystkimi świadkami, nie przekazujemy bliższych informacji odnośnie do przebiegu zdarzenia oraz poczynionych w tym zakresie ustaleń" - zastrzega rzecznik.

Dodaje też, że "dotychczas nikt nie został zatrzymany, a wstępne ustalenia wskazują na nieszczęśliwy wypadek".

Brytyjscy żołnierze przebywają w Warszawie w związku z obchodami 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

  Komentarze
  • Wicek
   1 sierpnia, 18:58

   to żołnierz jest? żołnierz wypada z okna? to jełop nie żołnierz a po za tym co mają brytole do Powstania Warszawskiego????

  • Tolek Banan
   2 sierpnia, 06:57

   A Izraelscy zolnierze tez przyjechali?

  • Do dechy
   2 sierpnia, 10:13

   Pewnie sie 20 razy szczepił w życiu i grypy dostał ...skołowaciał znaczy
   ...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama