Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjski rząd otwiera kolejne punkty pomocy dla obywateli UE

Brytyjski rząd otwiera kolejne punkty pomocy dla obywateli UE
Obywatele UE będą musieli mieć status osoby osiedlonej po Brexicie. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd otworzył cztery nowe punkty pomocy, w których obywatele UE ubiegający się o settled status w Wielkiej Brytanii mogą skanować swoje dokumenty tożsamości. To już łącznie 17 takich ośrodków, a Home Office obiecuje, że z czasem będzie ich 50.
Reklama

Home Office otworzył cztery dodatkowe punkty pomocy z rejestracją settled status: w Dudley i Warwick, w Newcastle-upon-Tyne oraz w Londynie w pobliżu Euston.

Pierwotnie Home Office przygotował 13 ośrodków, gdzie imigranci mogą uzyskać pomoc z przygotowaniem wniosków, głównie ze skanowaniem dokumentów. Krytycy systemu uznali, że to znikoma pomoc dla ponad 3 mln imigrantów z krajów Unii Europejskiej.

W Szkocji na przykład jest jak na razie tylko jeden taki punkt - w Edynburgu - a na otwarcie ośrodków pomocy wciąż czekają imigranci UE w Kornwalii, którzy teraz muszą jechać w tej sprawie aż do Bath. Home Office obiecuje, że od 29 marca 2019 roku takich punktów pomocy będzie 50 w całym kraju. 

Obywatele krajów Unii Europejskiej już mogą dokonywać rejestracji w Home Office, aby uregulować swój status imigracyjny po Brexicie. (Fot. Getty Images)

Brytyjskie MSW poinformowało, że w 2018 roku w programie pilotażowym rejestracji wniosek złożyło 29 987 osób, z których 27 211 otrzymało status osoby osiedlonej.

Teraz rejestrować mogą się już wszyscy, ale niektórzy mają problem z systemem, dlatego resort utworzył punkty pomocy.

W związku z rejestracją settled status można telefonować do Home Office pod numer: 0300 123 7379 z Wielkiej Brytanii oraz pod numer 0203 080 0010 spoza Wielkiej Brytanii, w obu przypadkach od godziny 9:30 do 16:30.

Więcej informacji na temat punktów, w których można zeskanować dokumenty potrzebne do rejestracji, znajduje się na stronie:
https://www.gov.uk/government/publications/eu-settlement-scheme-id-document-scanner-locations/locations-offering-chip-checker-services.

 

  Komentarze


  • Ja
   14 marca, 17:02

   Do kiedy takie wnioski się składa i jak to wyglada pozdrawiam

  • Mc Thomas
   15 marca, 08:16

   11 krajów w UE ma większą płacę minimalną niż UK. W 13 są większe zasiłki. Polacy! Po co tu siedzicie i dajecie się poniżać? Jaki jest powód?

  • Mr.Mr.
   15 marca, 09:20

   Nie każdy pracuje za minimalną i nie każdy pobiera zasiłki :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama