Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjski rząd: Kontrakty publiczne dla firm, które dbają o wspólne dobro

Brytyjski rząd: Kontrakty publiczne dla firm, które dbają o wspólne dobro
Władze chcą stawiać na współpracę z firmami, które aktywnie dbają o rozwój zawodowy swoich pracowników. (Fot. Getty Images)
Rząd Wielkiej Brytanii chce, aby firmy, które ubiegają się o zlecenia finansowane z pieniędzy publicznych, poważnie traktowały swoje zobowiązania wobec poprawy stanu społeczeństwa, m.in. wprowadzając ścisłe zabezpieczenia dotyczące środowiska oraz walki z handlem ludźmi.
Reklama

Nowe plany zostały przedstawione wczoraj przez ministra ds. gabinetu (de facto wicepremiera) Davida Lidingtona.

Władze w Londynie chcą stawiać przede wszystkim na współpracę z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, a także firmami, które aktywnie dbają o rozwój zawodowy swoich pracowników i zatrudniają osoby ze zróżnicowanych środowisk, w tym niepełnosprawnych i mniejszości etniczne.

Co roku Wielka Brytania wydaje około 49 miliardów funtów na kontrakty przyznawane zewnętrznym firmom. Według rządowych planów, do 2022 roku co najmniej jedna trzecia wszystkich kontraktów na realizację zadań finansowanych ze środków publicznych powinna trafiać do małych i średnich firm.

Lidington tłumaczył, że jest "moralnie słuszne, aby zadbać o to, że żadne z tych pieniędzy nie trafią do firm, które korzystają ze złych praktyk współczesnego niewolnictwa", a także "żądać, aby organizacje, z którymi pracujemy, spełniały wysokie standardy dotyczące ochrony środowiska i zatrudniania pracowników reprezentujących nasze różnorodne społeczeństwo".

"Zapewniając, że te wartości społeczne mają odzwierciedlenie nie tylko w działaniach rządu, ale także wszystkich firm, z którymi pracujemy, wykonujemy wielki krok w stronę stworzenia systemu gospodarczego, który będzie odpowiadał na potrzeby każdego" - podkreślił.

Szczegóły przedstawionych propozycji zostaną przedyskutowane w trakcie 12-tygodniowego okresu konsultacji publicznych, w których wezmą udział dostawcy i dotychczasowi podwykonawcy rządu, instytucje publiczne oraz zwykli Brytyjczycy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama