Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjski przedsiębiorca: "Moi polscy pracownicy są pogubieni ws. Brexitu"

Brytyjski przedsiębiorca: "Moi polscy pracownicy są pogubieni ws. Brexitu"
Walker Precision Engineering posiada zakłady produkcyjne m.in. w Tychach. (Fot. BBC/screenshot)
Właściciel szkockiej firmy przyznał, że pracownicy jego zakładu w Polsce 'próbują zrozumieć, co aktualnie dzieje się w Wielkiej Brytanii' - informuje BBC.
Reklama

Walker Precision Engineering z siedzibą w Glasgow produkuje części dla przemysłu obronnego i kosmicznego oraz posiada zakłady produkcyjne w Essex i Tychach.

"Moi koledzy z Polski - podobnie jak wielu ludzi - próbują zrozumieć, co aktualnie dzieje się w Wielkiej Brytanii" - przyznał David Walker w rozmowie z dziennikarzami BBC Radio.

"Niektórzy z naszych europejskich strategicznych klientów przenieśli zapasy produkcyjne z Wielkiej Brytanii do Polski, aby zmniejszyć ryzyko ewentualnych opóźnień w dostawach" - zaznaczył. Dodał, że jego firma również gromadzi surowce na wypadek opóźnień w portach w Wielkiej Brytanii w przypadku braku porozumienia z UE.

Szkot obawia się również, że będzie problem ze znalezieniem ludzi do pracy. "Zauważyliśmy znaczne zmniejszenie liczby obywateli UE, którzy starają się o zatrudnienie. Z każdym dniem coraz trudniej znaleźć wykwalifikowanych pracowników" - podkreślił właściciel szkockiej firmy.

"Mimo wszystko, zachowujemy optymizm. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi posłowie połączą siły, aby usunąć niepewność w kwestii Brexitu i na pierwszym miejscu postawią interesy brytyjskiego biznesu" - podsumował Walker.

Jego komentarze pojawiły się po tym, jak Izba Gmin poparła opóźnienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. 

 

  Komentarze


  • Leon
   16 marca, 13:08

   UE nie powina zgadzac sie na opoznienia i fochy dla Wielkiej Brytani niech sobie wychodza bez porozumienia ! Europa jest na tyle silna ze jak widac to UK potrzebuje Europy .

  • Ke?
   16 marca, 19:19

   Specjalista sie odzywa xD

  • Fff
   16 marca, 21:33

   George Hajkowski, mylisz się, to wyborcy pisu są mało rozgarnięci i z niskim wykształceniem,bo inaczej nie wybraliby niszczycieli,komunistów i złodziei z pisu.

  • San
   16 marca, 23:27

   Duzo sie pisze zeby juz wyszli , zeby mieli honor i opuscili, zeby pokazali tak jak straszyli ale to nid jest takie proste. W nerwy to mozna wpadac w domu, tu liczy sie pieniadz, 60 milionowy rynek jakim jest uk, spokojnie jak uda siwe wyrwac kilka monet to jest lepiej jak miec wroga. To nid chodzi ko kopniecie to chodzi o lekki pstryczek w nos tak zeby usmiechali sie i oddali co maja jeszcze w kieszeni bez bicia.
   My przy tym terz skorzystamy !

  • Wykwalifikowany z UE
   18 marca, 06:18

   Hehehe ciężko znaleźć pracownika ja mieszkam w Glasgow od roku próbowałem się tam dostać nawet byłem na rozmowie to powiedzieli że nie mam doświadczenia. 15lat w zawodzie pracuje w Polsce to pewnie nawet bym do takiej fabryki nie wysyłał CV bo w okolicy dużo lepsze zakłady pracy. Następny artykuł w stylu jak to oni potrzebują pracowników z UE potrzebują ale takich na zmywak co mieszkają po pięciu w jednym pokoju i jeżdżą starym rowerem do pracy za najniższą stawkę w zakładzie. Jak aplikujesz na lepsze stanowisko albo do lepszej firmy to już nie masz szans bo ci kasę muszą dać przyzwoitą.

  • Wykwalifikowany z UE
   18 marca, 12:40

   Niektóre firmy w Szkocji dostają dotację od rządu w zamian za obietnice że będą zatrudniać ludzi potem regularnie dają ogłoszenia na necie że niby szukają i narzekają że nie mogą znaleźć. Może pani z HR poszuka w koszu tam na pewno jest masa wyrzuconych CV i da prezesowi jak potrzebuje pracowników

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama