Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Brytyjska polityka imigracyjna uderza w mniejszości etniczne"

Tendayi Achiume wykłada prawo na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), zajmuje się też badaniami nad rasizmem i ksenofobią. (Fot. You Tube)
'Brytyjskie mniejszości etniczne zostały nieproporcjonalnie dotknięte rządową polityką oszczędnościową i imigracyjną' - twierdzi inspektor ONZ ds. rasizmu, Tendayi Achiume cytowana przez BBC.
Reklama

Tendayi Achiume, specjalny sprawozdawca ONZ ds. rasizmu, skrytykowała stworzone przez Theresę May "wrogie środowisko", gdy była ministrem spraw wewnętrznych. Miało to zapobiec procederowi nielegalnej imigracji, jednak w wielu przypadkach przeniosło się także na imigrantów zarobkowych i przyczyniło się do rosnącej liczby incydentów rasistowskich.

Po dwutygodniowej misji rozpoznawczej w Wielkiej Brytanii przedstawicielka ONZ wyraziła również zaniepokojenie wpływem na społeczeństwo debaty w sprawie Brexitu, a pełen raport z tej obserwacji ma opublikować w czerwcu 2019 roku.

Pierwszy dzień wizyty Tendayi Achiume zbiegł się z rezygnacją Amber Rudd ze stanowiska ministra spraw wewnętrznych po skandalu Windrush.

"Generacja Windrush stanęła twarzą w twarz z poważnymi naruszeniami praw człowieka i poniżeniem w wyniku polityki rządu" - stwierdziła Achiume i zaleciła rządowi uchylenie sekcji Ustawy o imigracji z 2014 i 2016 r., wymagających od właścicieli ziemskich i pracodawców sprawdzenia prawa osoby do przebywania w Wielkiej Brytanii.

"Nic dziwnego, że polityka, która rzekomo ma dotyczyć tylko nielegalnych imigrantów, przenosi się dalej i niszczy życie oraz źródła utrzymania mniejszości rasowych i etnicznych" - zauważyła.

Wyraziła również obawy w związku z rządowym programem zapobiegania terroryzmowi i przestępstwami z nienawiści po głosowaniu w sprawie Brexitu.

Tymczasem były sekretarz ds. pracy i emerytury Iain Duncan Smith skrytykował wizytę Achiume. "Te wizyty są całkowicie bezsensowne" - stwierdził w wywiadzie dla "Times". "Są motywowane politycznie, inspirowane skrajną lewicą, a ich celem jest uderzenie w Wielką Brytanię" - podsumował.

 

  Komentarze


  • Mujnik
   12 maja, 17:35

   A to ksenofoby! To rasiści paskudni!

  • Nill
   12 maja, 19:31

   Kazdy jest rasista ........

  • Ziutek
   12 maja, 19:42

   kazdy powinien znac swoje miejsce na Ziemi...

  • Sprawiedliwy
   12 maja, 20:22

   Ach te biedne mniejszości niedawno płakali nad stop and search bo rasizm No i proszę...

  • Tibi
   12 maja, 22:05

   No to się porobiło...Jak już inspektor d/s rasizmu ONZ wali im prawdę w oczy w BBC to miarka musiała się przebrać naprawdę. Nikt do tej pory z tak wysokiej organizacji międzynarodowej nie stwierdził tego publicznie i otwarcie.Fala rasizmu dopiero się nasili po Brexicie,kiedy nastanie kryzys a nastroje społeczne obrócą się przeciwko wszystkim imigrantom.Nastąpi wzrost bezrobocia ,co przełoży się na niezadowolenie społeczne,które wymusi na rządzących odebranie wielu praw imigrantom aby zaspokoić ich żądania.Tak czy inaczej temu krajowi grozi realna wizja radykalnych konfliktów społecznych ...

  • Czytelnik anonimowy
   12 maja, 23:51

   Przecietna dlugosc zycia takich imigrantow to 50lat. A w dzielnicach malo emigranckich nawet w tych samych miastach to sie zmienia na 80. A I jeszcze jeden szczegol rzadziej choruja na raka ale jak juz zachoruja to statystyki mowia, ze od razu w kilka miesiecy smierc. Znaczy to, ze albo zle znosza te metody leczenia /Co jest dziwne ze umierali by w tak krotkim czasie wszyscy jak maja tak silniejszy uklad odpornosciowy/ albo te metody sa dziwnie podejrzane=zle. Ta drug wersja bardziej prawdopodobnie. W klinikach przyjmuja nie lekarze a pielegniarki bez pelnego wyksztalcenia.

  • Kolega
   13 maja, 07:02

   Brawo Duncan Smith. W koncu ktos to powiedzial.
   Rasistowska organizacja bada rasizm .Zart jakis.

  • Edd
   13 maja, 13:35

   "American Black Film Festival" konkurs jedynie dla aktorów jednej rasy -amerykański rasizm w czystej formie. Nie bardzo wiem dlaczego nie jest piętnowany, bajkotowany przez media i zakazany. Dlaczego nikt z tym nie walczy?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama